Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz gond ha a 12 hetes...

Nem lesz gond ha a 12 hetes babámnak nem mindig 4 óránként adok enni?

Figyelt kérdés
Most akarunk áttérni a 4 órás etetésre, mert volt, hogy nem bírta ki a 3 órát és sokat bukott (én valószínűnek tartom, hogy azért, mert nem emésztette meg az előző adagot). Az a baj, hogy nem mindig bírja ki ezzel az adaggal a 4 óra hosszát, van hogy 3 és fél óra múlva már üvölt a kajciért. Lehet ebből baj, hogy előbb adok neki? Így azért csak eltelik 3 óra az etetések között. A védőnőm mondta, hogy min. 3 óra kell az emésztéshez.
2011. jún. 9. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem működik óra a babákban, így akkor esznek (ennének), amikor éhesek. Ha nem bír ki 4 órát, akkor adj neki enni!

Sógornőm kisfia 2-3 óránként evett nagyon sokáig, és most már egy éves, 10 hónaposan sem bírta kivárni a 3 órát!

Az én lányom meg csak akkor evett, ha adtam neki...nem kérte magától, úgyhogy szerintem evés nélkül is ellett volna. Úgyhogy baba válogatja.

Ha üvölt, mert éhes, akkor ne nézd az órát!

Ja, az én lányom is sokat bukott, még akkor is amikor 4 óránként evett, úgyhogy ez nem csak attól függ, hány óránként és mennyit eszik. Vannak bukós babák.

2011. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

*most már egy éves, de még 10 hónaposan sem bírta ki a három órát

bocs, hülyén fogalmaztam

2011. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is pont 12 hetes.

Van, amikor már két óra múlva is éhes, és van, amikor kibír 4 órát. Hiába, a babák nem olvassák azokat a fránya könyveket és a védőnőknek sem engedelmeskednek.

Van, amikor te is előbb megéhezel, nem? De. Ne kínozd a picikédet, mert a védőnő ezt mondja. Ja, igen, és az én babám is szokott bukni, de az a büfivel jön ki, főleg akkor, ha habzsolt a drágám. Teljesen mindegy, hogy 2 vagy 4 óra telt el az evések között. :)

Ha éhes, etesd.

2011. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok , hogy akkor egyen a baba , amikor éhes. Van , hogy 1,5 -2 óránként eszik nappal és nincs semmi baja , éjszaka kibírja akár 6 órát is.

Az első gyereknél én is törekedtem rá rengeteget szenvedtünk vele , hogy ne etessem 3 óránál előbb , de így a negyedik gyerek után már nem érdekel , hogy ki mit mond , akkor eszik , amikor igénye van rá.

2011. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokat agyaltam meg variáltam ezen én is. Most már nem. Ha éhes, akkor megetetem. Akkor is, ha csak 2,5 óra telt el, meg akkor is, ha már több, mint 4, mert olyan is van. Most pl. 10-kor evett, aztán nemrég elaludt anélkül, hogy ebédelt volna. Megkínáltam, nem kellett. Ennyi. Majd ha felkel, akkor eszik. Szerintem ne aggódj rajta, akkor etesd meg, ha éhes. Te sem mindig egyformán vagy éhes. Én még írtam is mindig, mikor mennyit evett. Aztán leszoktam róla, mert ha nem papírforma szerint evett, akkor ideges voltam. Már nem. :)

15 hetes kislány anyukája

2011. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak megerősítettetek abban, amit én is gondoltam. :)
2011. jún. 10. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!