Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek a babája 3...

Van olyan, akinek a babája 3 hónapos kor kürül elkapta a Rota vírust?

Figyelt kérdés

A keresztlányommal kezdődött, és már az egész családon végigment, nagyon félek, hogy Mi is megkapjuk. A babánk nem találkozott senkivel, csak a férjem, és én az anyuval, aki tegnap óta van rosszul.

Köszi a válaszokat!


2009. márc. 20. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elkaphatja akárhány hónapos is. A legfontosabb hogy te most nagyon kerüld ezeket az embereket, és a férjed is. Lakásba ne engedjétek őket, a picurt se vigyétek arrafelé. Folyamatosan moss kezet, és figyelj hogy amit a bébi a szájába vesz az steril legyen. És ajánlom a rota oltást mindenképpen , talán még nem csúsztok ki belőle ha most adatod be, mert 18 hetes koráig mindkettő adagot 1 hónapos különbséggel meg kell kapja. Jobb félni mint megijedni, tudom drága az oltás, de én is állandóan rettegtek, most már nyugodtabb vagyok. Mert az sem jó hogy állandóan sterilizálsz, és nem viszed sehová. Bármikor elkaphatja nem csak igy hogy vannak a köreitekben, hanem bárhol bármikor.
2009. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy bármikor elkaphatja.:-( Tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de köszi;
2009. márc. 20. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igaz nekem 9 hónapos a babám, most jöttünk ki belőle. Végigment rajtunk is, ő is elkapta. Egy hétig volt hasmenése, ő nem hányt szerencsére, mi igen. Az egy hét alatt fél kilót fogyott. Szerencsére szopizott majdnem végig, igy nem száradt ki, de nagyon féltettük. Egy nap alig volt hajlandó szopizni, akkor fecskendőből kellett adni a szájába az ásványianyag pótlót. Kétszer is járt kint a doki, de szerencsére helyrejött.

Remélem hogy nem kapjátok el, még engem is nagyon megviselt.

A kiszáradás jeleit kell nagyon figyelni: száraz lepedékes nyelv, beesett szemek, ráncolható bőr.

Azt mondta a dokinő, hogyha ő is hányt volna, akkor nem úsztuk volna meg a kórházat.

2009. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!