Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan, hogy idegesek...

Volt olyan, hogy idegesek lettetek a babátokra mert már olyan sokat sírt, vagy egyszerűen csak ki voltatok készülve?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 12:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elején sokszor voltam mérges én is, de valahogy olyan a személyiségem, hogy a védtelen rám utalt élőlényekkel roppant türelmes vagyok, legyen az a babám, állatkáink, stb... Én a felnőtteken töltöm ki a dühömet, állandóan szekálom a páromat....nekem is lelkiismeret furdalásom van, csak nekem ezért. Nem tudom miért nem haragszom mostanában a babámra-néha tényleg nagyon nehéz vele. Teljesen higgadt vagyok, hazajön apa és kitör belőlem minden. Néha úgy beszélek vele mint egy kutyával, ez is gáz..
2009. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyre több anyukával beszélgetek, úgy jövök rá, hogy az én kislányom mennyivel sírósabb és rossz-alvó típus (volt) mint sok más baba. Így megértem azokat, akik nem értik, hogy lehet egy védtelen pár hetes-hónapos csöppségre rákiabálni.

Velem bizony megtörtént az első 6 hónapban többször is, hogy rákiabáltam. És nagyon szégyellem magam, de egyszer már annyira kimerült voltam, hogy ahogy tartottam és ordított a szemebe, bizony megráztam egy kicsit. Erre még jobban elkezdett sírni és meg abban a pillanatban elkezdtem zokogni, hogy hogy tehettem ilyet.

Én alapvetően elég nyugodt és türelmes vagyok, de a kimerültség és a tehetetlenség sokkal jobban hatott rám, mint valaha is gondoltam. Számomra is egyértelmű, hogy nem a kislányomra haragudtam, hanem magamra, amiért nem vagyok képes megfejteni, hogy mi lehet a sírás oka. Ez az érzés vegyítve a lelkiismeretfurdalással borzalmas (volt).

A tökmag pont ma 10 hónapos és már sokkal-sokkal jobb a helyzet. Egyrészt jobban alszik (és így én is jobban alszom), másrészt sokkal kifinomultabban kommunikál, na és persze 10 hónap alatt azért egész jól összeszoktunk már. :)

2009. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én is azok közé tartozom akiknek kevesebb a türelmük. Biztosan a kialvatlanság, kétségbeesés hozta ki belőlem a durvaságot, bevallom hogy amikor a cérna elszakad üvöltök mint a sakál és egyszer-kétszer durvábban nyúltam a babámhoz. kb.fél percig tart a dühkitörés, utána persze azonnal megbánom, sírok és azt kívánom bárcsak ne lennék anyuka, mert nem való nekem ez. Páromnak elmondtam hogy mit tettem és megérti, együtt keressük a megoldást arra, hogyan vezessem le a feszültséget. Egyelőre a citromfű teát iszom, jobbak lettek a napok és kisfiam is cseperedik, kevesebb idegörlő pillanat van. Úgy hiszem kell erről is beszélni, mert sokaknak van bűntudatunk néhány rossz pillanat miatt. Minden anyukának sok türelmet kívánok. Örülök hogy van ez az oldal, rájövök, hogy problémáim és mindennapjaim nem egyedülállóak - anya vagyok összes hibámmal együtt, mind itt mindanyjian.
2009. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs olyan anya, akivel ez ne történne meg.. sajnos...

velem is. ez van, emberek vagyunk, időnként sok a minden...

2009. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Lányok! Nagyon köszönöm az őszinte válaszokat és tényleg kitartást és türelmet kívánok Nektek!!! és attól ha néha elszakad a cérna még jó anyák vagyunk és pont!!!:)
2009. márc. 20. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!