Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymama túlszereti a kisfiama...

Nagymama túlszereti a kisfiamat, de ezzel rosszat tesz. Hogyan mondjam ezt el neki?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. Anyósom nagyon szereti a kisfiamat, de nekem is, meg a kisfiamnak is túl sok. Ha velünk van, soha egy percre nem hagyja, hogy a fiam azt csinálja, amit szeretne, vagy egyedül eljátsszon. Állandóan foglalkoztatja, felveszi, leteszi, mondókázik neki, és a kisfiam úgy besokall, hogy elkezd üvölteni, aztán sírni. Volt olyan is, hogy aludt 2 órát a kisfiam, aztán szopizott, úgy mentünk át a mamához (200 m-re lakik). 1 óra múlva el kellett hoznunk, annyira kiabált a kicsim, és itthon sem tudtam megnyugtatni, csak cicivel, amin el is aludt. Szóltunk már többször a mamának, hogy ne legyen állandóan a nyakán, de ő azt mondja, hogy olyan ritkán látja (heti 3-4 nap), hogy olyankor csakis vele akar foglalkozni. Ez meg is látszik, mert minket sosem kérdez, hogy vagyunk.

A másik, hogy annyira a saját érdeke az első, hogy ha meg van fázva (már többször megfertőzött minket), akkor is jön, és puszilgatja a babámat. Ha rákérdezünk, letagadja, hogy náthás, pedig fújja az orrát. Legutóbb már nem fújta ki az orrát, hanem törölgette a kézfejével, aztán jól megsimogatta a babám fejét.

Amikor rászólunk, akkor mindig megsértődik, hogy persze, ő az unokájával nem csinálhat semmit, nem veheti fel, nem nézhet rá, stb.

Mit lehet egy ilyen nagymamával csinálni?

Ja, és kötelező minden hétvégét vele töltenünk? A heti 3 napon túl? Még egy hétvégénk sem volt, amit a férjemmel és a babámmal 3-asban tölthettünk volna, mert a hétvége nem telhet el mama nélkül. Érdekes, anyuék elégedettek azzal, hogy heti 1x munka után benéznek. Ők nem akarnak hétvégén zavarni.


2009. márc. 20. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem könnyű helyzet az biztos. Az beszéljen vele komolyan, akire jobban hallgat, talán inkább a férjed vagy nem tudom, hogy van-e após, illetve milyen, be lehet-e ilyenbe vonni. Arra én is kivagyok, hogy szeretném, ha lenne egy szabad hétvégénk, amikor nincs nagyizás. Meg is mondtam a férjemnek kerek-perec, hogy miután anyós látta a lányt, utána a következő hétvége legyen szabad, ne menjünk hozzá, lehet, hogy túl erősen hangzik, de nem érdekel, ha nem látja 2 hétig. 4 hónapig laktunk nála, le se sz...ta a lányomat, amikor megjött a munkából adott neki puszit, ezzel el volt intézve az unokázás. Hát most akkor bírja ki a 2 hetet! Ebből szerintem ne engedj, mert előbb-utóbb tiszta rohanás lesz az életetek, a hétvégéitek, nem lesztek együtt mint CSALÁD! Az én Anyukámék is sokkal megértőbbek, nem akarnak zavarni. Nem tudom, hogy miért van az, hogy a férfiak anyukáival ennyire nehéz????? Tisztelet a kivételnek! 10 hós kislány anyukája.
2009. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent mondj/mondjatok el neki őszintén ami nektek nem tetszik(persze finoman).Mondjuk az én anyósom tök normális,mármint ha csak náthás is inkább szól és nem jön,de ha mégis akkor nem veszi fel.Mi mindig elmondtuk neki,hogy mit hogyan szeretnénk csinálni és ő is úgy csinálja.Hála isten nem sértődik meg.Pl.nem adunk 4 hónaposan babapiskótát,ha kintről bejövünk mindig kezet mosunk babázás előtt,stb.,de ő ezt tudomásul vette és ő is úgy csinálja.Szerintem jobb most megbeszélni a dolgokat,minthogy állandóan idegeskedj ezen.És nyugodtan mond el neki,hogy amelyik hétvégén hármasban szeretnétek lenni,akkor elmentek valahova.Ezen nem sértődhet meg.Tudom,azért vannak furcsa emberek.Bátorság!
2009. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát,nem irigyellek.Nekem anyósommal semmi gond.Mindkét szülő itt lakik közelbe.Anyós megértő,foglalkozik a babával,de velünk is.Nekem anyukám a gáz.Amikor feljön hozzánk,és fent van a babám,megindul a produkáltatás.Ha véletlen nem mosolyog a baba,akkor bepipul.Én ugy próbálok ezen javítani,hogy elterelem a figyelmét valamilyen témával a gyerekről.Fogja,simogassa,de közben igyekszem szóval tartani,hogy velem beszélgessen,ne a manót produkáltassa,mert ő is hamar elfárad.Ez eddig sikerült,csak hát jó témákat kell találni.Szerintem ha beszélsz vele, ugy is csak megsértődik, ugy se nektek ad igazat,és ti lesztek a rosszak.Én ezt már lejátszottam.Azóta trükközök mindig valamivel.Nem könnyű,de ez van.Valahol már ők is gyerekek.Sok türelem kell hozzájuk is.
2009. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom te vagy az ÉDESANYJA a babának, tehát te döntesz arról hogy ki, mikor és mit tehet a babáddal. Állj a sarkadra a baba és nem utolsó sorban a saját érdekedben, különben a helyzet nem oldódik meg magától!Nehéz az időseknek ellen mondani de meg kell tanulni, mert ránőnek az ember fejére. nem baj ha haragszik, majd megbékél azzal az időbeosztással amit te alakítasz.
2009. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!