Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be lehet tenni egy 1 hónapos...

Be lehet tenni egy 1 hónapos babát az autósülésbe?

Figyelt kérdés

Az van ráírva, hogy 0-13 kg-ig de eddig még nem mertem beletenni mert félek nem árt-e neki hosszútávon az, hogy ül benne.

Eddig a mózest használtuk de az elég nagy (az autónk meg pici) és nehéz is.

Különben láttam, hogy mások beleteszik a pici babát és úgy viszik de tényleg szabad?


2009. márc. 20. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Akkor szabad, ha dönthető és forgalomnak háttal beszerelhető. Amúgy a bébihordozó jobb lenne egy ekkora babának.

2009. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 0-13 kg-ig használható az ülés, akkor valószínűleg dönthető is. Vagy talán hordozóról beszélsz? Mindkettő használható (kötelező is valamelyiket használni), ha autóval viszed a babádat. Emellett a biztonsága miatt is nagyon fontos. Az ilyen ülésekben nem ülnek a babák, inkább fekszenek és a gerincük végig meg van támasztva, így az se terhelődik. Vannak olyan kórházak, ahonnan csak ilyen ülésben vagy hordozóban engedik haza az újszülötteket.
2009. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Persze, tegyétek nyugodtan bele, mi akkor indultunk el vele, amikor 3 hetes volt, persze nem hosszú utakra, max. 20-30 percre, szinte rögtön el is aludt az autósülésben. Ezek már úgy vannak kitalálva, hogy kényelmesek a babának, menetiránnyal ellentétesen kell bekötni őket, mózes amúgy se jó az autóba szerintem, nem biztonságos. Amúgy ha otthon akarod beletenni, az viszont nem jó, nem jó a baba hátának, hogy sokáig, akár órákig görnyed benne, akkor már egy jobb pihenőszék.
2009. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
a 0-13 kilós, az bébihordozó, nem autósülés. abban szabad persze, menetiránnyal szembe szereljétek a kocsiba.
2009. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, asszem nem érzem a különbséget a kettő között.

Szóval olyan mint ez amiről beszélek.


[link]

2009. márc. 20. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Igen, ez a bébihordozó. Ebbe nyugodtan beleteheted. Ha előre rakod, akkor a menetiránynak háttal, ha hátra teszed, menetiránynyal szembe kell bekötni.
2009. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első vagyok. Ez egy bébihordozó, ebben kell szállítani a kisbabákat. Sokan félnek, hogy kényelmetlen a babáknak, de ez nem igaz, az én lányom szinte rögtön elalszik benne, sőt általában még utána, ha kivettük, is alszik még.

2009. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

A mózeskosár nem autóba való!!Èletveszélyes,hiszen a kisbabát nem lehet benne rögzíteni,egy esetleges ütközésnél simán kipotyyanhat a baba!

Mi is elutazunk,700kma táv,bébihordozóban lesz a Kicsi,persze gyakran megállunk majd úgyis.

2009. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó elötti válaszoló nem jól írta, mindenképpen háttal kell berakni a babákat a hordozóban, akár elől, akár hátul szállítod! A gerincüknek, nyakuknak így nem megterhelő, ha baleset van!
2009. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Most már tisztába vagyok vele mi micsoda.

Akkor mostantól ebben visszük a babócát.


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

2009. márc. 20. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!