Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 9 és fél hónapos....

A lányom 9 és fél hónapos. Nem kúszik, nem mászik, nem ül föl magától. Meddig várjak türelmesen?

Figyelt kérdés
De ennek ellenére nagyon mozgékony baba. Állandóan rugdos, forog ide-oda. A kezével már szépen kinyomja magát, de valahogy a fenekét még nem emeli meg. 10 kg körül van a súlya. Mindenki nyugtat, a gyerekorvos, a védőnő. Úgy érzem én is, hogy nincs nagy baj, de nem akarok felelőtlen lenni és esetleg elodázni egy probléma felfedezését. De fölösleges vizsgálódásnak nyomdosásnak se akarom kitenni a gyereket.
2009. márc. 19. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
sztem nincs baj ha már feltolja magát, lassan mászni fog
2009. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a védőnő és az orvos is nyugtat, akkor nincs okod aggodalmaskodni. Próbálj vele incselkedni. Rakd a játékait olyan messzire, hogy ne érje el. Mi ezt szoktuk csinálni. A talpához tesszük a kezünket, így tudja tolni magát. Ha valami nagyon érdekli, már magától is addig tornázik, míg el nem éri. Igaz, kúszni még nem tud, de az enyém még csak 6,5 hós, így őr még rá is ér bőven. 2 hete fordult a hasáról a hátára először, addig, csak hasra fordult, de akkor is kiabált, mert nem szeretett hason lenni. Mostanában meg szinte állandóan hason van, annyira menne.
2009. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem is elég masszív,mint az enyém volt.Az ilyen felépítésű gyerkőc később kezd,de semmiről nem marad le.Sajnos az én fiamat mindenféle fejlesző tornára akarták kényszeríteni,mert semmit nem csinált.A tornát utálta,esetleg velünk itthon csinálta.Aztán magától éppen 9,5 hónaposan egyik óráról a másikra elkezdett kúszni.Azóta ő a világ legmozgékonnyabb gyereke.
2009. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem hamarosan beindul a kiscsaj! :-)
2009. márc. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!