Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós a babám. Leírnátok...

9 hós a babám. Leírnátok nekem, hogy ennyi idős babátoknak hogyan csináljátok a borsó- krumpli- és tökfőzeléket? Milyen fűszereket használtok?

Figyelt kérdés
Semmilyen főzeléket nem eszik meg. Se az üvegeset, se amit én főzök. Az üvegesen nem csodálkozom, sztem semmilyen íze nincs :)
2009. márc. 19. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én minden zöldséget egy gyümölccsel is keverem, mert így édesebb a főzelék.

krumpli-alma-cékla

krumpli-alma-sütőtök

krumpli-barack-répa

stb.

Ezt felteszed egy kis vízben főzni, természetesen itt mindenki lehurrog, hogy ne sózz, de én egy csipetet mégis rakok bele, (ezzel vitatkozni szoktak)Aztán ha megfőtt (ja az arányok egy kis krumpli egy kis alma hámozva, és egy marék egyéb zöldség)szóval ha megfőtt, akkor én egy aprítófejjel szoktam egy magasfalú edénybe elmixelni úgy, hogy a levéből öntök bele és én jó hígra csinálom mindig (magunknak is) hogy ne fulladozzon a baba és vagy egy darabka csirkemellet, vagy egy kanálnyi májat főzök hozzá, vagy amikor mixelek teszek bele egy kicsi sajtot, vagy túrót... ennyi.

Ami a praktikákat illeti én mindig itatom vízzel evés közben, hiszen eddig híg kajához volt szokva, aztán meg ha nagyon nem megy, egy kis pimpinkin zenét berakok a youtube-ról, megjön a kedve az evéshez, aztán ha rákapott, el lehet hagyni a körítést.

Én így csinálom. A főzelékeket pedig soha nem kóstolom meg, mert nem magamból kell kiindulni, a babáknak még nincs összehasonlítási alapjuk, szinte bármit megesznek. Csak ne parázz rá az etetésre és mindig vizet itass a babáddal, akkor enni is fog. Ez a sok vacak gyümilé, meg tea teljesen elveszik az étvágyukat. Egyébként meg ha esetleg csinálsz egy húslevest, abból is kimixelheted a cuccost, csak hígra. Sok sikert és ha esetleg kipróbálod amit írtam, írj privit hogy sikerült.

Lehet sokan lehurrognak itt, mert az a szokás, ne vegye el a kedved.

2009. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én receptjeim egy babaszakácskönyvből valók. Íme:


Burgonyafőzelék malachússal (bármilyen más husi is jó)


Hozzávalók:2 közepes krumpli, 2-3 karika póréhagyma, körömnyi babérlevél,2-3 szem kömény, kevés zellerzöld, 1 teáskanálnyi vaj (olaj), pár csepp citrom.

A krumplit alaposan mossuk,megpucoljuk, megmossuk, apró kockákra vágjuk. Hozzáadjuk a pórét, a köményt, babért,zellerzöldet. Annyi vizet öntünk rá, hogy éppen ellepje. Fedő alatt puhára pároljuk, a tűzről levéve kicsit hagyjuk lefedve, hogy az ízek összeérjenek. Kivesszük a babért, a többit jól összetörjük. Még melegen hozzáadjuk a vajat (olajat), azzal is jól elkeverjük. Közvetlenül etetés előtt belecsöppentünk pár csepp citromlevet. A húspürével tálaljuk.


A könyvben 3 féle tökfőzelék is van, az egyik így készül:


Fűszeres tökfőzelék csirkemellel


Hozzávalók:1 maréknyi gyalult tök, 1 fehér, tölteni való paprika,1/2 gerezd fokhagyma,1/2 hámozott, felkockázott cukkini, 2-3 evőkanál almalé, csipetnyi bazsalikom,pici só, 1 kanál olaj.

Lassú tűzön puhára pároljuk a húst (apró szeletekre vágva). Az olajon megpároljuk a tököt, az elkapart fokhagymát, a felkockázott cukkinit, a paprika kikapart húsát. Szórjunk rá pici sót, és a bazsalikomot, adjuk hozzá az almalevet, fedő alatt pároljuk puhára az egészet. Villával törjük át, a pürésített hússal tálaljuk.



A könyvet, amiből a receptek vannak egy magyar védőnő írta. Ezeket a főzelékeket ő 8-9 hónapos kortól ajánlja. Jó étvágyat hozzájuk a babának!

2009. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. márc. 20. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!