Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felállástól számítva hány hét...

Felállástól számítva hány hét múlva indult el a babátok?

Figyelt kérdés
Lánykám 8 hónaposan felállt. Azóta szépen totyog,(mászik is) a bútorok mellett.Néha nem is kapaszkodik csak áll pár másodpercig. Barátnőm szerint már rég egyedül kéne mennie. 10,5 hónapos a kicsikém. Szerintem nincs lemaradva, de a barátnőm már "kiakaszt". Állandóan fogná a lányom kezét és vezetné, de a lányom nem akar vele "menni". Neki is van gyereke 14 hónapos és pár hete indult el. Miért sürgeti az én lányomat?Rászóljak? Teljesen kiakaszt.
2009. márc. 19. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányaim a kiságyban és minden olyan helyen, ahol biztosan meg tudtak kapaszkodni, 6 hónaposan álltak már. Viszont mindkettő 13 hónaposan tudott csak menni. Előtte kellett fogni a kezüket. Én nem vezetgettem őket. Ezt sokan furcsállták, akik pl. 8-9 hónapos gyereküket nyúzták már a járással össze-vissza. Én hagytam, hogy a saját tempójukban fejlődjenek. így fogok tenni a 3 hónapos kisfiammal is:-)
2009. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) én sem vezetgetem a lánykámat:)
2009. márc. 19. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém is felállt hat hónaposan, 7 hónaposan mászott, most 10 hónapos és pár napja lépeget párat egyedül. Viszont nekem vezetgetnem kell, mert folyton menne, de pár lépésnél nem megy tovább, mert lecsücsücsül és sír. Így sétálgatunk a lakásban napestig. De szerintem sem kell erőltetni, ha akarna menni, úgyis menne. Lehet neked sem kell majd sétálgatni vele, mert magától egyszercsak elindul. Én sem bánnám, mert leszakad már a derekam.
2009. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2009. márc. 19. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Állítsd le a "barátnőd", miért szól bele a gyereked nevelésébe, miért nem a sajátjával foglalkozik. A fiam amúgy 6 hónaposan felállt 2 hét múlva kapaszkodva lépegetett, most 9 hónapos és 10-nél több lépést nem tesz meg magától. Akkor most már mennie kéne??? gondolom a barátnő szerint....
2009. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) azt hiszem lefogok ülni a barátnőmmel és elbeszélgetek vele. Sajnos nem ez az első alkalom, hogy beleszól , mit hogy csináljak a babámmal.De eddig töürelmes voltam, de kezd elszakadni a cérna...
2009. márc. 19. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 7 hónaposan állt fel először. Azóta is mindenhova mászik, kapaszkodva feláll, illetve az ágy és a kisasztal mellett kapaszkodva lépeget. Most 10 hónapos, de sem önállóan, sem kézenfogva nem akar még járni. Szerintem semmi baj nincs ezzel, miért is kellene sürgetni. Mászva nagyon hatékonyan eljut mindenhova.

Én kb. hetente egyszer kipróbálom, hogy szeretne-e úgy lépegetni, hogy fogom a kezét. Eddig minden alkalommal felhúzta a lábát vagy letérdelt, úgyhogy nem erőltetem. Majd tudja ő, hogy mikor akar menni... lehet már csak 2 hét addig, de lehet akár 3-4 hónap is.

Szerintem szépen szólj rá a barátnődre és továbbra se aggódj ezen.

2009. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!