Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak másként, hogy...

Mit csináljak másként, hogy kislányom hízzon?

Figyelt kérdés
6.5 hónapos kislányomat 4 hónapos koráig szoptattam, aztán elkezdtük a hozzátáplálást, addig nagyon szépen nőt a súlya.5,5 hónaposan már 8 kg volt, de azóta nem akar hízni, sőt most 2 hét alatt fogyott 13 dkg-ot is.Reggel szopizik, aztán délelőtt még egy szopi, délben főzelék, délután gyümölcs, és este még kap tetpépet is. Főzelékből kb. 180 g-ot eszik, gyümiből, vagy egy egész üveget, vagy egy nagy almát, még van, hogy kap bele pár babakekszet is.Védőnő cirkuszol, hogy nem etetem a gyereket.Ja és napközben még plusz 2-3 szopi.És éjjel is 1 minimum.Lehet nem elég már a tejem?tápszert kell adnom?vagy mit?de egész nap nem áll meg egy percre sem, nem lehet, hogy azért nem hízott?
2009. márc. 18. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
mi az, h nem eteted??? a bolond. lehet persze, h lemozogja. ha szopi után nem sír, akkor elég a tejed.
2009. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Menjel el a gyerekorvosodhoz, es kerd meg hogy nezze meg eleg tartalmas-e meg a tejed, nem vizes-e esetleg. A baratnomnek azert nem nott a babaja, mert szinte vizet ivott a baba, nem tejet, szoptatott.

Akkor ir majd a doki tapszert.

Ha jo a tejed, es nem beteges a gyerek, nem sir, akkor ilyen fajta. Nem tomheted meg, nem kacs o!

En inkabb adnek arra amit a gyerekorvos mond, sokszor a vedonok olyan furcsasagokat tudnak mondani.

2009. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj de én még olyat nem hallottam,hogy "nem jó az anyatej"az mindennél jobb!!!

Nem hízlalni kell a gyereket szerintem :)

Nekem 2 gyerekem van az egyik 4 évesen 11kg,a másik 2 évesen 10.Nem egyformák a gyerekek,És mindkettőnek ugyanannyi ennivalót adok.

Minden jót kívánok!:)

2009. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is becirkuszolt a védőnő,hogy 3 hónapossan nem hízott eleget a középső fiam.Pedig nagyon szépen szopizott és tejem is volt Tápszert adtam neki sajnos.Attól se hízott jobban.Most már 6 éves szép egézséges rengeteget eszik!!!Mégis sovány.Hiába ilyen az alkata mint az édesapjáé.
2009. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ebben az időszakban rengeteget mozognak a babák,előfordul hogy nem híznak olyan ütemben, van hogy meg is áll a súlyuk,viszont ha a tejed nem elég,akkor tápszer fog kelleni,a fogyást figyelgesd,ha tovább fogy akkor mindenképp beszélj a gyerekorvossal,de valóban ha szopik után nem sír,elég a tejed.
2009. márc. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Védőnő azt mondta adjak neki egy nap 2-szer gyümit, meg főzit, de az kicsit sok egy ekkora babának nem?
2009. márc. 19. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sok,főleg ha azt veszed,hogy a gyümitől hamarabb éhes lesz.
2009. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!