Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdések,...

Hozzátáplálás kérdések, elmagyaráznátok nekem?

Figyelt kérdés
Hány nap után váltsak ki egy étkezést, és az mi kell, hogy legyen? Valami főzelék, vagy elég mondjuk egy Hipp-es alma, vagy banán. 4 hónapos a Fiam, részben anyatejes, részben tápszeres. Minden tejes étkezés előtt adjak neki egy kis almát? Hogyan növeljem az adagot és milyen ütemben? És honnan tudjam, ha kiváltok egy étkezést, hogy jól is lakik vele? Jaj, de bonyolult!
2011. jún. 3. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem csak bonyolultnak látod ez az is.


Elöször is el kell döntened hogy mivel akarsz kezedni, melyik étkezést akarod kiváltani.


én nem vagyok gyümölcspárti az elsö hónapokban mert 5 hós gyereknek még nem igazán való nyers alma mert nagyon savas.


de van aki ezzel kezdi.


mi zöldséggel kezdük. elöször egy hétig répa volt. (én üveges sima natur répát adtam, mert egy kanál mennyiséget nehéz fözni, és felesleges bajlodni vele) elöször egy kanál majd másnap két kanál majd 5 kanál és max 10 apró kanálka volt. aztán köv héten csak paszternákot kapott, ugyan így. majd egy hétig vegyesen. aztán ugyan így jött a krumpli, és a többi és a mennyiséget is egyre növeltem.


kb 5 hét mire kiváltasz (a könyvekben is ez áll) egy étkezést. a fura az volt hogy megevett majdnem egy üveggel de lenyomott egy egész tápit utánna. na az sok volt, elég sokat bukott, így egyszerüen elvettem a déli tápot töle és nem volt éhes.


aztán minimum 4 hétig kell egy étkezést adni hogy elkezdhesd a következö kiváltásást. nekünk az az uzsonna volt fött gyümölcsökkel. ugyan így mint a fentiekben.


aztán elmaradt a tízorai mert késön kelö a kisasszony és 8 kor kel így délig kibírja a reggeli tápszerrel. majd délben eszik föttet, aztán 3-4 között gyümölcsöt, majd 6-kor tejpépe (ezt kb 7 hósan kezdtük), és 8-kor esti tápszer.


az én kislányom egyszerüen nem nyoitja tovább a száját ha elég.

soha nem csináltam belöle nagyügyet. ha egyik étkezésre nem eszik eleget eszik majd a következöre. vagy is ha 2 kanállal eszik csak meg, ne aggód majd mással behozza.


én csak azt adok neki amit szabad. vagy is most 8 hós múlt, és vettem egy rakat 8 hós babakaját és azokból lesem el a hozzá valókat, és azt fözök magam is neki. nem adok se pörököltet, se töltöttkáposztát, de még parizert sem. (itt majd látsz ilyen kérdéseket)


de ez töled függ hogy akarod. kezdheted gyümölcscsel vagy tejpéppel. és agyerek is diktálni fogja a tempot. soha nem volt nagyevö, de kiköpni sem köp ki a lányom semmit.

2011. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az almát fokozatosan kóstoltasd,először csak levét, aztán mindennap picit többet adhatsz neki! Később sárgarépával ugyanígy, krumplival stb.. Ezekkel aztán mindig nagyobb adagot adva a tej előtt, lassan kiváltasz egy étkezést!Üveges bébiétel is jó erre, először csak egy fél üveg lesz amit megeszik aztán egy egész, és a tej elmarad!De reggel és este még sokái marad! Alma csak köztes étkezés lesz, gyümölcs, pl. uzsira kekszel majd.. Biztos írnak még Neked válaszokat, és még rá is érsz, 5-6 hós koráig a hozzátáplálással! Minden jót! :)
2011. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam, nem akarta elfogadni az új izeket,én azt csináltam, hogy anyatejjel kevertem a dolgokat.

-nem szerette nyersen az almát, én megfőztem neki, és egy pici főzőlével turmixoltam(így nem is olyan savas), és bele anyatej. Fokozatosan növeltem az almát, és egyre kevesebb anyatejet tettettem bele. Majd ugyanez répával...majd összevertem a kettőt. Ekkor már anyatejet nem tettem bele, csak ha hígítani akartam. Kapott 5,6 napig almát, majd tettem bele répát egy picit. Másnap többet. De mindíg csak 1 új kaját kapott. MAjd sütőtök almával. Krumpli, rizs, öszibarack. Ezek az első időszak zöldség, gyümölcsei.

Tizóraival kezdtem, akkor nem kapott cicit, mikor kb egy jó fél üvegnyit megevett, azzal kibírta délig, max előbb volt egy kicsit az ebéd. Utána ebédet váltottam ki, uzsit tejpépre. 11 hósan ő elutasította a cicit. Én elkezdtem 4 hósan a hozzátáplálást, mert nem volt az anyatejtől rendesen kakija. Meg már érett volt rá:-) Te látod. Szeret nagyon enni, 1 éves, de én sem adok neki máég nagyon fűszeres vagy zsíros kajákat.Sőt nem is szereti, szívesebben megeszi a bébiétel utánzatokat amiket én csinálok.

2011. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak én látom, hogy túlbonyolítjátok a dolgokat?


Én mindig annyit adtam a fiamnak, amennyit kért. Ha csak 1 kanál almát kért, akkor annyit kapott. Sosem erőltettem, hogy x nap alatt kiváltsunk egy szopit. Mégis 1 éves korára már csak az esti meg az éjszakai maradt, minden más étkezés szinte észrevétlenül, izzadtságszag nélkül "kiváltódott". A fiam maga tolta el a cicit, amikor már nem kellett neki, és maga kérte a kanalasat helyette.


Ja, és zöldséggel kezdtünk, ennek köszönhetően szereti is a zöldségeket, pl a cukkini a kedvence.

2011. jún. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Arra figyelj, hogy az elején ne csak gyümölcsök legyenek, mert sokan panaszkodnak, hogy az édes íz után a picik már nem eszik meg a zöldségeket.


A fokozatosság azért jó, mert ha allergiás lenne rá, akkor tudod hogy mire.


Innen le lehet tölteni egy babaszakácskönyvet:

[link]


A babaszakácskönyvből:


Gyakran előfordul, hogy a baba fél éves kora utána valamikor már köszöni szépen nem kér a megszokott tápból, ilyenkor tejtermékekkel (ha nem tejallergiás), tejpéppel, tejjel pótolhatjuk a tápszert vagy megpróbálkozhatunk az ízesített 2-es, illetve 8 hónapos kor után a 3-as tápszerekkel. Létezik epres, banános, vaníliás. A kakaót lehetőleg próbáljuk kerülni, mert koffein van benne, ami egyrészt nem túl egészséges ilyen kicsi korban, másrészt számunkra is kellemetlen perceket szerezhet, mert túlpörgeti a babát, kevesebbet, nyugtalanabbul fog aludni tőle, valamint székrekedést is okozhat.


Ha még anyatejet is kap a baba, a hozzátáplálásnak három féle módját választhatjuk:

1. Szopizás után kap enni a baba. Idővel megtetszik neki az evés, és egyre nagyobb adagokat eszik meg szopi után, de a szopizási alkalmat magától hagyja el, akkor, amikor már nincs rá szüksége.

2. Két szopizás között kap enni a baba, így az étkezési időpontok idővel átalakulnak, a szopikat szépen elhagyja a pici, ha már nincs rá szüksége, de az is lehet, hogy még sokáig váltogatni fogja a kettőt.

3. Szopizás előtt kap enni a baba. Ez a módszer akkor jó, ha valami miatt szép lassan szeretnénk elhagyni az egyes

szoptatási alkalmakat. Ilyenkor az evészet mindig szopi előtt van, és minél nagyobb adagokat kezd enni a picur, annál jobban csökken a következő szopizásnál a tejigénye, míg végül teljesen el is hagyja. Ezzel a módszerrel nagyjából 2-4 hetente lehet elhagyni 1-1 szoptatási alkalmat.


Az első kanál tartalma kevés gyümölcslé legyen.

A legjobb az alma, az biztosan nem okoz fájdalmat a pici pocaknak. Az első alkalommal a legtöbb baba fintorogni szokott, ez teljesen természetes, hiszen új ízről van szó. Az anyatej édeskés ízéhez szokott picinek különösen

savanyúnak tűnhet az alma. Ha ízlik a babának az első falat, akkor első alkalommal akár 3 kanálkával is megehet belőle. Többet ne adjunk, hiszen nem tudni, milyen hatást vált ki a szokatlan étel a pici szervezetében. Az alma meglehetősen ártalmatlan, de előfordulhat, hogy enyhe székrekedést okoz, ezért a következő adaggal mindenképpen várjunk másnapig. Ha nem okoz gondokat a babánál (nyugtalanság, székrekedés), akkor a következő nap valamivel többet is kaphat. Ekkor már nem feltétlenül kell gyümölcslevet adni, kaphat kevés alaposan összeturmixolt almapépet is. A harmadik nap, ha tetszik neki az evés, akár egy teljes adagot (150 gramm) is elfogyaszthat, de az sem baj, ha még nem tud ennyit megenni.


Új ételt mindig akkor vezessünk be, ha az előzőből már legalább 5 kanálkával képes elfogyasztani.


Mennyit egyen egyszerre? A bébiételek általában 150 grammosra vannak szabva, mert nagyjából ennyi az ideális mennyiség egy étkezésre, de vannak babák, akik ennél többet, vagy kevesebbet esznek. Az alap az, hogy 1 éves korig a tápszeres babáknak napi fél liter tápszer, az anyatejeseknek az igény szerinti anyatejmennyiség szükséges a fejlődéshez. Emellett a szilárd étel mennyiségének eldöntésében hagyatkozzunk a baba ösztöneire: ha csak 50 grammot eszik meg egy étkezésre az sem baj, ha meg 250 grammot igényel, akkor egye meg nyugodtan. Általában a lassan hízó-rossz evő babák anyukái szoktak aggódni az adagok miatt: ők megpróbálkozhatnak azzal, hogy az egyes főzelékek, pépek után a kedvenc gyümölcsök valamelyikével is megkínálják a picit.


Sok sikert!

2011. jún. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlanám,hogy főzelékkel kezdj,mi gyümölccsel kezdtünk,mindet imádta,azután jött a főzelék,hát abból semmit nem akar megenni a sütőtökön kívül,mert azok ugye nem édesek.
2011. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!