Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne rászoktatni,...

Hogyan lehetne rászoktatni, hogy ne délben "tudja le" az összes nappali alvást?

Figyelt kérdés

4,5hós kislányom szinte a kezdetektől délben alszik 2-3, de ritkán 4 órát is. Persze csakis babakocsiban, sétálva egybekötve. Nem is volt eddig ezzel semmi gond, mert ugy télen pontosoan ez volt a legenyhébb időszak. Csak most ugye itt a tavasz és jön majd a nyár, amikoris délelőtt vagy délután lehetne sétálni. Mi lenne a megoldás?

Azt azért hozzáteszem, hogy nappal csakis a babakocsiban hajlandó aludni.


2009. márc. 18. 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

próbáld meg a kiságyba szoktatni. Most még könnyű. Én annak idején ugyanígy jártam. Képes voltam naponta 2-3x lemenni sétálni vele, csak hogy aludjon. Aztán meguntam, és beszoktattam a kiságyba. Most d.e alszik egy rövidet, d.u. elmegyünk sétizni (akkor alszik egy hosszat a babakocsiban), majd késő d.u. megint az ágyikójában.

Ne sétálj vele olyan sokat. Oszd el azt a 4 órát. Sajnos az elején fel kell ébresztened, sírni fog, de ha következetes vagy, be fog állni a biorimtusa. 6 hós kor előtt még könnyebben lehet őket rávenni a változásra. Ha nem szeretnéd, akkor marad a napközbeni többszöri séta, mert a 3-4 óra egyszeri alvás tényleg sok.

2009. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!