Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 5 hónapos babámmal?

Mit csináljak 5 hónapos babámmal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen sokat sír, hisztizik.Nem tudok mellőle el menni, ha még is, akkor ordít.Ha főzök, takarítok,wc-re megyek...

Egyszerűen már a sírás kerülget.Hihetetlennek tartom, hogy legalább 30 percig nem tud el lenni mondjuk a játszó szőnyegen.Bármit csinálok itthon, gyomorgörcsöm van az ordításától.

Ha felveszem, sétálok vele, akkor mosolyog,rötyög nincs vele baj.De amint lerakom, vége van a világnak.

Apja fizikai munkát végez, minden nap hajnali 3kor kel, úgy, hogy mire haza ér meg főzök neki, hogy tudjon pihizni.

Tudom azt is,hogy akkor kell csinálni dolgokat mikor alszik a gyerek..De 20 percnél többet nem alszik!!!!

Már nagyon ki vagyok idegileg, kérlek segítsetek!


2011. jún. 2. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

nem lett egy kicsit elkapatva az a kisbaba?

vagy esetleg jön a foga és azért nyűgős

próbáld beletenni ha van hordozóba és hintáztasd énelekelj neki kapcsolj be vmi zenét a netről

ez érdekli a babákat vagy adj vmit a kezébe amitől lefoglalja magát

ne vedd fel folyton mert aztán tényleg nem tudod lerakni

sajnos ennyit tudtam segíteni.,

2011. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szegény, nagyon sajnálom. Mióta van ez? Talán csak ez a változékony időjárás teszi. Az enyémek is nagyon megérzik.

Próbálj meg kialakítani egy viszonylag laza, de mégis rendszerezett napirendet. Pl. legyen meg az az idő, amikor a szükséges dolgokon kívül (kaja, pelenkázás, stb.) vele vagy, játszol vele, tornáztok, stb. Utána hagyd magára, de legyen az egyedül töltött idő is változatos. Pl. cserélgesd a játékokat a játszószőnyegen, fordítsd hasra-hátra, vagy ne a játszószőnyegre tedd, hanem pl. egy másik színes gyerekszőnyegre, más játékokkal. És ha már nagyon nyűgös, látod hogy fáradt, akkor tedd le elsötétített szobába. Ha nem is alszik el, talán tud pihenni, és vidámabb lesz.

De a védőnő vagy a gyerekorvos tanácsát is kikérheted, talán a pocija fáj a csöppségnek, vagy ilyesmi.

2011. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én szerintem az elsötétített szoba nem jó megoldás.

csak összezavarja a babát a nappal-éjjel miatt.

2011. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én ugyanigy voltam, nekem is azt modták hogy el lett kapatva. most 10,5 honapos, még mindig ez van ,annyi külömbséggel hogy már mászik utánam orditva igy még nehezebb, mert a lábamba kapaszkodik, én meg ugy wc-zek vagy fözök, denéha elesik, a járokában ordit, nem tudom mi a jo megoldás, néha az jött be hogy ahordozot fel tettem a konyhapultra és Korda gyurit vagy Ac dc-t hallgattunk, bohockodtam neki, igy elkészült az étel.
2011. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már születése óta ilyen! :( A kórházból is úgy jöttem haza, mint egy mosott végbél ürülék..Próbáltuk, hogy nem vesszük fel, és tényleg nincs sokat kézben!!Napi max 10perc.Addig tükörbe nézelődünk,repkedünk, meg hasonlók.Volt h 1,5 órát ordított, én nem is tudom honnan volt tüdeje.

Már forog, mostanában hiába rakom hátra, szinte azonnal hasra fordul, kinyomja magát és sikít, mint ha neki így rossz lenne és segítsek.Tiszta rafinált..

2011. jún. 2. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám húga állítólag több hónapos koráig szinte szünet nélkül sírt (kis túlzással persze...). Aztán megállapították, hogy túl nagyok az orrmandulái, és nehezen kap levegőt, azért sír szegény...
2011. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szintén 5 hónapos kisfiam ugyanezt csinálja.:( Tegnap ő bent ordított a szobában, én meg közben kint bőgtem a konyhában a cumisüvegeit mosogatva...szép jelenet lehetett.:((( Mi lehet, hogy elkapattuk kicsit: korababa, 10 hetet volt kórházban, hazajövetele után sokat volt kézben...Most próbálom apránként rendbe tenni, de nagyon nehéz! Viszont még nem késő, és ha a vele töltött idő során érzi, hogy számíthat rám, és szeretem, akkor lassan megszokja a helyzetet, remélem!
2011. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kendőben magadra kötöd, akkor a baba is megnyugszik, mert veled van, és neked is szabad mind a két kezed.
2011. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Át érzem a fájdalmad.Nagyon nehéz leszoktatni őket!!Én is mikor vele vagyok, akkor szerintem biztonságban érzi magát, sokat rötyög, mosolyog.Lehet, hogy csak az a baj, hogy ebből neki sosem elég??Nem tudom..de én nem szeretnék a bokámon egy gyerekkel rántott húst csinálni.. :/

A hordozó kendő sztem ugyan az mint ha kézben hordoznám, ha ahhoz is hozzá szokna , akkor meg már arról kéne leszoktatni.Így is már 7 kiló fölött van..nem könnyű...

2011. jún. 2. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!