Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhes vagyok. Mikor kell...

Terhes vagyok. Mikor kell felkérni a gyermekorvost? Első gyerkőcömet várom.

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a körzetit szeretnéd, akkor nem kell felkérni. A Védőnő közvetit. Azt azért érdemes a védőnővel megbeszélni, hogy a hazaérkezéskor csak Őt vagy az orvost külön is kell értesiteni.

Ha magánorvosra gondoltál, akkor szerintem a 36. hét után, mert a baba esetleg korábban is jöhet. Könnyű szülést egészséges babát kivánok Neked!

2009. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod.
2009. márc. 17. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha több körzeti van, mint nálunk, akkor amikor a kórházból hazamentek, ki kell hívni. Azt hívod ki, akit választottál, és amikor kint van, nyomatékosíthatod, h őt szeretnéd. (nálunk a párom hívta ki, és a doki nagyon örült, h őt választottuk, nem is kellett mondanunk semmi extrát. :) )

Első alkalomkor köteles kimenni, és nem kérhet el érte pénzt.

2009. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes már a baba megszületése előtt bejelentkezni a választott gyerekorvosnál (akár a körzetihez fogtok járni, akár választott), hiszen a gyerekorvos előre, a baba megszületése előtt már felírhatja a fürdetőkrémet, popsikenőcsöt, hintőport, alkoholt stb. Előfordulhat ugyanis, hogy a gyerekorvos csak a kórházból való hazajövetel napját követő nap látogat meg benneteket (pl. hétvégén vagy ünnepnapon engednek haza benneteket, vagy olyan sok beteg gyerekhez hívják aznap, hogy csak másnap tud hozzátok kimenni). Ebben az esetben pedig jó, ha apuka már a hazajövetel előtt ki tudja váltani a fentieket. (A születést mindenképp meg kell várni, mert a vényre már a baba nevét, születési dátumát kell ráírni. Mivel ilyenkor a babának még nincs TAJ száma, az anyuka TAJ száma kerül rá a vényre, úgy, hogy annak első számjegye helyett - ha jól emlékszem - 8-ast kell feltüntetni. De ezt a gyerekorvos majd elmondja.)

Szerintem a 36-38. hét környékén érdemes a gyerekorvost felkeresni már csak a fentiek miatt.

2009. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!