Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor száll le a kisfiúk heréje?

Mikor száll le a kisfiúk heréje?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos a kisfiam a baloldali here még nincs leszállva, a here csatornában van születésétől kezdve, nem a hasüregben.

amikor megszületett a kórházi gyerekorvos azt mondta (ha jól emlékszem)hogy óvodás korig nem kell vele foglalkozni, a gyerekorvosunk azzal riogat, hogy 1 éves kora körül megnézzük és akkor már valamit csinálni kell.


2011. máj. 27. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy azért nem jó ha sokáig a testében van, mert "felmelegszik" vagyis a testhőmérsékletünk magasabb mint a kinti hőmérséklet, és ez nem tesz jót a nemzőképességnek
2011. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

itt van erről pár kérdés és válasz:

[link]

2011. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor a határ, hogy lejöjjenek a herék. Ha mégsem jönne le 2 éves korig meg kell műteni.


Tegnap egy hete, hogy megműtötték a 14 és fél hós fiamat.

2011. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

22.19-es fájdalmas a műtét? Altatják? Hány napos kórház?

Jó lenne ezt elkerülni.

2011. máj. 27. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én kisfiamnak sem szállt le a bal oldali heréje. 9 hónapos korig vártunk vele, majd megműtötték. Az orvos azt tanácsolta, hogy ne várjunk vele sokat mert az nem tesz jót a herének ha sokáig a hasüregben marad. Most egy éves a kisfiam és örülök neki, hogy már ilyen hamar túl estünk rajta és nem most kell menni a műtétre, mert mostmár sokkal elevenebb és nehezebb lenne vele. Egyébként hiába vártuk volna, hogy lejöjjön mert a műtét közben kiderült, hogy lágyéksérve is volt és ez zárta el az útját a heréjének. Ezért nem tudott lejönni. Altatásos műtét volt. A műtét után délután, és az azt követő nap már mintha semmi nem történt volna úgy ficánkolt a kisfiam. Én most is így tennék. Nem várnék tovább a műtéttel. Hormonkezelést meg semmiféleképpen nem adnék.
2011. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még azt elfelejtettem írni, hogy mi három napig voltunk kórházban mivel a kórházi szabályzatban az van benne, hogy három éven aluli gyermeknek műtétet követően két éjszakát bent kell töltenie. De van olyan kórház ahol reggel megműtik, délután már haza is mehet.
2011. máj. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

22:19-es vagyok

Igen altatásban végzik a műtétet. Kb 1 órát volt a műtőben. Két helyen vágtak. Egyik a kukija felett, a másik a zacsinál, mert oda rögzítik a herét. Pici fájdalma volt műtét után, de egy kúp mulasztotta a fájdalmait és másnapra már észre sem vette, hogy mi történt vele.


Mi részt vettünk a hormon szuris kezelésen, aminek az eredménye, hogy nekünk lejött a jobb here, de a bal az orvos elmondása szerint valamiben megakadt, tehát lehet, hogy hatott volna a szuri a másik herére is. A mi esetünkben jobb volt a hormon kezelés, hiszen akkor mindkét oldalt műteni kellett volna.

2011. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy műtét után másnap hazamehettünk.
2011. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, kicsit nyugodtabb vagyok, de majd ha túl leszünk rajta akkor nyugszom meg igazán.
2011. jún. 1. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!