Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki írna nekem tésztás...

Valaki írna nekem tésztás recepteket babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 9 hónapos. Durumtésztát szeretnék neki adni, de nem tudom, hogy mivel készítsem neki.
2009. márc. 16. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

küldje el ismerősének


Bolognai spagetti


Heizer-Veneszné Laskai Nikolett kedvenc receptje


Értékelés:


A dietetikus véleménye:

A vöröshagymát pirítás helyett inkább főzzük meg, így kevesebb gondot okozhat a babának. Nyáron készíthetjük friss paradicsomból is, aminek magasabb a vitamintartalma, mint a konzerv sűrítménynek. Jó étvágyat! (A tápanyagszámítás 1 adagra vonatkozik.)


Idő: 30 perc

Nehézség: közepes

Hozzávalók:

4 adaghoz:

2 dl paradicsomsűrítmény

12 dkg spagetti tészta (durumtészta)

1/2 vöröshagyma

2 kk margarin

8 dkg csirkemell/pulykamell

oregano, petrezselyem, bazsalikom

Elkészítés:

A margarinon a hagymát megpirítjuk hozzáadjuk a paradicsomsűrítményt, a csirkemellet, kicsit megízesítem a fűszerekkel, de csak nagyon kevés kell belőlük. Összeforraljuk. A tésztát megfőzzük. Összeturmixoljuk nagyobb babáknak csak összetörjük. Márk egyik kedvence.

Típus: Pépek

Életkor: 8 hónapos kortól

Diétás javaslat: Normál étrend

2009. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is most csináltam először hasonlót és nagyon finom lett.

Hozzávalók: husi, vöröshagyma, fokhagyma, cukkini, répa, oregano, só, fehérbors

2009. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:

A paradicsomot kihagytam és persze ehhez jön a tészta.

A hozzávalókat bátran variálhatod. Én mindig a "felnőtt" recepteket használom "babásra" lefordítva. Van amit kihagyok belőle és mást meg hozzáteszek.

Jó főzőcskézést.

2009. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi is a paradicsommal vagyunk gondba, kicsit fáj tőle a pocija, de majd kipróbálom nélküle.


Köszönöm a válaszokat!

2009. márc. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!