Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tehetném finomabbá a...

Mivel tehetném finomabbá a spenótot babámnak? Ti mivel kínáljátok?

Figyelt kérdés
Krumplival szoktam adni,de így nem igazán nyerő nála, mivel lenne finomabb? 7 hónapos a kislányom.
2009. márc. 15. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A spenótnak pedig magában is elég markáns íze van.

Tehetsz bele rizst is, bár az sem ízesebb, mint a krumpli .

Próbálhatsz már beletenni kevés sót, pici fokhagymaport, egy pici vöröshagymát, vagy turmixolhatsz bele fehérrépát is.

Én ezeket szoktam.

2009. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
és még fött tojássárgáját...
2009. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennyi idősen kaphat már főtt tojássárgáját? Arra én is gondoltam,de azt hittem azt még nem kaphat!
2009. márc. 15. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tojássárgáját csak 9 hónapos kor után kaphat! Van egy jó receptem, igyekszem előbányászni neked. Remélem, megtalálom, mert én utoljára a nagy fiamnál használtam 10 éve. A kicsinek még nem kellett, mert még csak 6 hónapos:))
2009. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon rendes vagy!!
2009. márc. 15. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerösöm ajánlotta hogy tegyek bele banánt.Lányom imádja vele.
2009. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is banán vált be.
2009. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én irtam h kapjon tojássárgáját..azt már kaphat dokinő és védő nő is mondta....de nagyon keményre kell főzni a tojást
2009. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, sikerült előkotorni a receptet.

Hozzávalók:

100g burgonya,

50g spenótlevél v uennyi fagyasztott spenót,

1 tojás sárgája (bár azt inkább csak 9 hónapos kor fölött ajánlják!)

1 teáskanál rizs-, kukorica- vagy kölespehely,

6 ek. tápszer v anyatej.

Elkészítés:

A burgonyát alaposan megmossuk, megpucoljuk, apró kockákra vágjuk.

Annyi vízben, amennyi épp ellepi, megfőzzük. A spenótot megpucoljuk a száraktól, esetleg csúnyább levelektől, alaposan megmossuk folyó víz alatt. Forró vízben blansírozzuk ( újraforrás után 2 percig főzzük). Leszűrjük, lecsöpögtetjük. A fagyasztottat elég felolvasztani. A megfőtt krumplit megtörjük vagy átpaszírozzuk, hozzákeverjük a tojás sárgáját, a pelyhet és a pürésített spenótot. Jól elkeverjük. Kisebb tűzálló formát (300ml) olajjal kikenünk, a zöldségpépet beletesszük. A formát egy fazékba tesszük, amit a forma 2/3-áig megtöltünk vízzel. Lefedve közepes tűzön a forrástól számított 10 percig főzzük. Közben a tejet v tápszert felmelegítjük, tehetünk bele egy kávéskanál instant pelyhet. A kész spenótkockákat a baba tányérjára borítjuk, a tejjel meglocsoljuk. Jó étvágyat hozzá!

2009. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!