Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós kislányom miért nem...

15 hós kislányom miért nem akarja fogni a kezem séta közben?

Figyelt kérdés
Folyton elrohan,ált.a másik irányba,ha szólok neki nem áll meg,már rettegek vele kimenni az utcára teljesen begőzöl...Látom a többi gyereket,szépen sétálnak,fogják a szüleik kezét,vagy előttük ballagnak.Kinövi ezt?
2011. máj. 23. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
ki. kinövi. Mikor ott világ a sok érdekességével én sem akarnám a kezedet fogni. Az én lányom uezt csinálta ennyi idősen. Botrányos volt. Most két éves és "Anya, kérem a kezed!" ez megy :DDDDDDDDDDD Vegyél esetleg babahámot ha tényleg olyan rémesen megy a dolog és az megnyugtat.
2011. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhhh,aranyos vagy,akkor ez majd rendeződni fog...azt hittem velem van a baj.
2011. máj. 23. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
az enyém sem fogja meg, jön-megy, intézkedik, mindent megpróbál felszedni, mutogat, megfogdos, nincs ideje az én kezemet fogni:) én is csak remélem, hogy majd kinövi. (17 hónapos)
2011. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ráhagyodm akkor igen, úgy 7-8 éves korára kinövi, talán, vagy később...

Akkor írtam ki egy ilyen kérdést amikor fiam 16 hós volt. Én azt gondoltam (és most is úgy vélem) hogy az elejétől kezdve kell arra tanítani-nevelni-szoktatni, h ha az utcán megyünk, fogja a kezemet. Volt egy egyhetes borzasztó időszak, aztán egyszerűen eldöntöttem h nem hagyom szanaszét rohangálni. elmentem babakocsival a főtérre, ahol sokszor sétálunk és elmondtam neki, h most kiszállhat és sétálhat ha fogja a kezem, ha nem azonnal visszateszem a babakocsiba. Láss csodát 16hósom megértette és aki előtte rohnagált és visított most szépen jött. Hozzáteszem volt olyan h tényleg betettem a kocsiba hiába hisztizett, és eltekertünk. Azóta is megbeszélem a séta előtt a játékszabályokat, pl ha meg akar vmit nézni ami jobbra v balra van, nem kitépi magát a kezemből, hanem vigyen engem is oda, és visz. Bár nem mindig zökkenőmentes, de elég temparamentumos kisfickóm érti és szót fogad.

2011. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,kedves utolsó hozzászóló,már én is gondoltam arra,hogy szigorúbb leszek vele,csak azt hiszem,hogy még kicsi ahhoz,hogy megértse a tiltást.Amint megfogom a kezét elrántja és elindul a másik irányba.Ha beteszem a kocsiba iszonyat üvöltésbe kezd,rugdalózik..Nem tudom,félek hozzáfogni,mert akkor jön a hiszti..
2011. máj. 23. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenki más, minden gyerek temperamentuma is. nálunk a határozottság bevált, és én sem gondoltam volna, h ilyen szépen tud sétálni egy 16 hós (főleg h az előző héten nálunk is az üvöltős hiszti és az elrohanás volt a műsor)

Én nem ijedek meg, ha bevágja a hisztit, volt rá példa, ölbe vettem és röviden elmondtam h mi a véleményem és mit miért fogunk tenni, megértette. És azt is h hisztivel nem érhet el semmit. Igyekszem egyszerű és érthető szabályokat elé tárni és egyébként meg teret engedni az energiáinak. Rohangálhat az udvaron, a játszótéren és még egy-két helyen, de az utcán fogja a kezem. Szerintem, megéri szigorúnak (nem kegyetlennek v szívtelennek, hiszen a szabályok érte vannak) és következetesnek lenni.

2011. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont most akartam kiírni detto ugyanezt a kérdést..

Ezek szerint nem csak az én 15 hósomra igaz ez.

Megnyugtató, meg remélem, hogy ő is kinövi :)

2011. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!