Miért megy a hasa minden antibiotikumtól a 8 hónapos
kisfiamnak?
Figyelt kérdés
Egy hete beteg légcsőhurutja van,és már 4 féle antibiotikumot felírt az orvos,de mindtől megy a hasa,és így képtelen meggyógyulni.Mit tegyek?
2009. márc. 14. 16:29
1/7 anonim válasza:
Szia! Sajnos ez majdnem mindegyik antibiotikum mellékhatása. Ezért az ab szedésének első napjától érdemes napi 1-2 Normaflore-t adni a babának, az helyreteszi a pocakját remélhetőleg.
A 4 ab az nagyon sok, remélem, mostmár hamar meggyógyul a kisfiad!! Jobbulást neki!
2009. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Szia, igen a Normaflore-t kell adni AB mellé! De miért szedetsz vele 4 féla AB-ot? Elég egy de azt végig kell szedni 7-10 napig.
2009. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Sajnos ez az antik átka :( Az én fiam még egyszer sem kapott. Addig kerüljük is amíg lehet. Úgy tudom nagyon tönkrevágja a picik bélflóráját. Normaflore-t tudok én is javasolni.
2009. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Szervusz! Az antibiotikumok erős gyógykészítmények, megterhelik a szervezetet. Az én kicsimnek is hígabb volt a széklete és pöttyösre csípte a popsiját. Az antibiotikumok a pocakot veszik leginkább igénybe (tönkreteszik a bélflórát, bélbolyhokat), ezért érdemes a bélflórát rendbetevő készítményt (probiotikumot) is adni a babának. Én Normaflore-t adtam neki mindkét antibiotikumos kezelés alkalmával. Az antibiotikum kúra alatt is lehet (bár orvosonként eltérő a vélemény), csak teljen el idő az antibiotikum és a brobiotikum bevétele között. Nekünk a Normaflore bevált, egy-két nap alatt rendbe tette a hasmenést. Meg is kóstoltam a Normaflore-t, alig van íze, az sem rossz, sőt. Remélem segíthettem. Mielőbbi gyóygulást kívánok picidnek, és sok-sok babamosolyt!
2009. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Azért adtam 4 félét,mert annyit írt fel a diko a héten.Nem egyszerre adtam,hanem minden nap más félét,és nem vált be egyiksem.Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat,kedvesek vagytok.Sziasztok!Ja,és mindenképp veszek normaflort!Köszi mégegyszer
2009. márc. 14. 18:36
6/7 anonim válasza:
Az én kisfiam 14 hónapos, most ő is antibiotikumot szed. Azt mondta a doktornénink, hogy lehet tőle hasmenése, de akkor adjak neki almát az megfogja. Minden este tejpépet eszik, amibe reszelt almát rakok, és szerencsére nincs hasmenése. Esetleg még ezt is kipróbálhatod.
És a Normaflore-t is adjad neki.
Mielőbbi jobbulást!
2009. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Szia!
Mi pár hete voltunk betegek.
AB mellé Normaflore.
De nekünk azt is mondta a dokinéni, hogy a hurutos babáknál természetes jelenség a hasmenés, mivel ők még lenyelik, azt amit te felköhögsz és esetleg kiköpöd. Így a kakijukon megjelenik a hurut, hasmenés formájában.
De persze az AB mellékhatása, még felnőtteknél is.
Mi Ospamox-ot szedtünk. De hasmenés nem volt szerencsére, csak lazább kaki.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!