Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babátok hányszor...

11 hónapos babátok hányszor eszik egy nap? Mit eszik és abból mennyit képes megenni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ötször eszik, reggel és este anyatejet kap, alkalmanként 2,5 dl-t. Azért tudom ilyen pontosan, mert már a hőtőben tároltat kapja, cumisüvegből. Aztán 9-kor egy joghurt összekeverve két evőkanál gabona őrleménnyel és egy almával. Ez elég sok, de ha megette, még mindig jön és kér kenyeret az én reggelimből is. Délben húsos főzeléket eszik, a szokásos zöldségekből váltogatva(burg, répa, cékla, brokkoli, karfiol, vajbab, borsó, karalábé stb) Ebből már kicsit kevesebbet eszik. Aztán délután vagy újra főzelék, vagy gríz vízben megfőzve, gyümölccsel édesítve. Grízből szintén nagy adagot eszik, kb mint a reggeli. Egyébként azért is főzök neki, mert ha bébiételt kapna anyagi romlásba döntene. Mástól hallom, hogy egy fél, esetleg egy üveg bébiételt eszik a babája egy alkalommal. A lányom ehhez képest, ha megyünk valahová és kénytelen vagyok bébiételt adni neki, akkor a második üveg után még krokodil könnyeket sír, hogy adjak még neki. Persze nem szoktam, mert ha túl sokat eszik az sem jó a kis gyomrának. Ezeken kívül napközben szokott kölesgolyót rágcsálni, ha kenyeret eszek, abból mindig kér, valamint néha kap csoki nélkül egy fél túrórudit.
2011. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4szer eszik + elég sokat cicizik

reggel tejpép

tízórai cici

ebéd húsos főzelék (én főzök neki vagy bébiétel)

uzsi gyümölcs

vacsi jó éjszakát tejpép vagy húsmentes főzelék

10,5 hós

2011. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Kétszer cicizik, reggel 6-kor, és este elalvás előtt. 9 órakor tejberizspépet kap, egy salátástálnyit. Délbe 1 üveg bébiétel, aztán délután gyümölcs pl. 1 banán, alma keksszel, vagy 2 babajoghurt, óriásrudi csoki nélkül stb. 6 óra körül megint bébiétel.
2011. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
reggel 8 tej, du. 2 főtt étel a miénkből, este tej fél 9 kor. Közben rágcsál ezt azt, kenyérhaját, babapiskótát, vajas-, májkrémes-, sajtos kenyeret, joghurtot, tejszeletet, rudit.
2011. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tízóraira gyümölcs (1db banán v alma v körte), délben főzelék (kb. fél-egy üvegnyi), délután gyümölcs/joghurt/túrókrém (amit éppen van kedvem csinálni), este tejpép

+ cici annyiszor és ahányszor ő akarja (max 1dl vizet iszik naponta, a többi tej...)

2011. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 ször eszik.Reggelire valami gabonásat,tejpépet gyümivel.Tízkor gyümölcsöt.Ebéd az szinte majdnem azt mint mi kis változásokkal,gyakran főzelék,zöldség + hús.Délután változó vagy gyümölcs vagy kekszek.Estére általában azt amit délbe.Elég sokat eszik,jó evő.Főzelékből kb.1,5 aventes edénynyit képes megenni ha ízlik.Uzsira meg 2-3 babapiskóta 1 almával.Lefekvés előtt mindíg egy kis tápszer,mivel 8 hósan abbahagyta a szopit.
2011. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előző válaszoló vagyok egész nap teát iszik.Gyümölcslét ritkábban attól nem enne ilyen jól.
2011. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

reggeli 160-180 ml tápszer

tízórai fél alma vagy fél banán vagy fél üveg gyümölcs

ebéd húsos főzelék 1,5 üveg bébiétel vagy ennek megfelelő mennyiségű saját készítésű főzelék

uzsonna 1 pohár joghurt

vacsi 260 ml tápszer tejpéppel dúsítva


napközben vízet iszik kb 5-6 dl-t


Szóval a te babádhoz képest sokkal kevessebet eszik de hát ki mennyit kíván!

2011. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!