Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mikor eszik 9...

Mennyit és mikor eszik 9 hónapos, az egyébként csak ANYATEJES babátok?

Figyelt kérdés

Enyém:

reggeli 7.15: anyatej

tízórai 11.00: gyümölcs 200 gramm

ebéd 14.00: anyatej

uzsonna 17.00: főzelék 200 gramm

vacsora 20.15: anyatej


Kérem, csak az írjon, aki nem ad tápszert és tejpépet a babájának.

Köszönöm


2011. máj. 20. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó az etetésed, semmi gond vele. Bár mi már 10 hónaposak leszünk a jövő héten, de én is hasonlóan etetem a kislányomat.

További jó babázást!

2011. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reggel és este anyatej,tízórai gyümölcs,ebéd főzelék,uzsonna változó:lehet joghurt,krémtúró, gabona vagy tejpép,vagy megint gyümölcs.Ha igényli napközben is megszoptatom,de sajnos egyre ritkábban kéri:(
2011. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Szia!

Az én kisfiam 16-án volt 9 hós,így eszik:

-8: anyatej

-11: 140g gyümölcs+anyatej

-14: anyatej

-17: 120-140g húsos főzelék+anyatej

-20.30: anyatej

Ezután alvás reggelig.Persze az időpontokat csak kb. írtam,nem mindig pont így alakul.

Üdv

2011. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát rend van nálatok, az biztos. :o)


Ennyi idősen nálunk sokkal nagyobb arányban volt anyatej mindkét gyerekemnél. Egyiket rugalmasan, de az órához igazítva szoptattam, a másikat már igény szerint.


A kisebbet a hozzátáplálásban (is) a nagyhoz kellett igazítanom. Szopizott, amikor kért, és emellett fokozatosan egyre többször ültettem oda az asztalhoz. Talán ezért is, de pépes ételt épp kilenc hónapos koráig tudtam csak adni neki, onnantól egyedül akart enni, és csak (puha) darabos ételt. (7,5 hónapig csak anyatejet fogadott el).


Szója és tejfehérje allergia miatt semmilyen tápszert/tejpépet nem kaptak.


Mindkettőt 20 hónapig szoptattam, bár a pici nem magát választotta el, hanem én őt (de ez más téma :o)


Szerintem ha fejlődik rendesen, akkor ez teljesen jó így.


Vagy van még valami más, ami miatt ezt kérdezted?

2011. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak: köszi, csak az időpont és a mennyiség miatt kérdeztem

Egyébként mindenkinek köszönöm a választ!

2011. máj. 20. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém múlt héten volt 9 hónapos.

6× szopik még (+ esetleg hajnalban).Egy étkezést sem váltottam ki, még csak hozzátáplálok.

1/2 12 -12 között kap főzeléket: nem mérem, de amikor fagyasztom az adagokat, akkor kb.3/4 bébiételes üvegnyi.

17.00 -kor adom a gyümölcsöt.

2011. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!