Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos babád megmutatja a...

16 hónapos babád megmutatja a mesekönyvben az egyes dolgokat?

Figyelt kérdés
Babum ismer néhány állatot, a hangjukat is, de mesekönyvben sokszor nem mutatja meg, vagy - ezt ma vettem észre - poénra veszi, és direkt mást mutat. Ilyenekről nem is ábrándozok, amit a mesekönyvben javasolnak,h mutassa meg az állat testrészeit, mert bár magán és rajtunk tudja, ezt se nagyon akarja mutogatni. Hogy szerettethetném meg Vele a mesekönyvet?
2011. máj. 19. 15:11
 1/5 kisnita ***** válasza:
Jó kérdés... én sem tudom. Az én fiam 22 hónapos, de utálja a mesekönyveket, nem mutogat bennük semmit. Ha előveszem, hogy olvasok neki ordít, elszalad, vagy a földhöz vágja a könyvet. Egyedül sem játszik vele kettőt belelapoz és már dobja is el. Egyszerűen ilyen... nem tudok vele mit csinálni.
2011. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak már nagyon rég óta, kb. 10 hónapos kora óta "mesélek" mielőtt lefekszik. Ez persze nem abból áll, hogy olvasom a mesét, hanem mutatom, ami a képen van és úgy először megneveztem, aztán meséltem a képről, végül ő mutatta, hogy miről meséljünk. Kb. 14 hónapos korától már maga választja ki a könyvetés hozza, hogy meséljünk. Soha nem erőltettem, egyszerűen megszokta és megszerette a könyveket. Már nagyon korán- talán 1 éves korától-mutatja az ismert dolgokat a képen.

Most 19 hónapos.

2011. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém mutatja, de nem mindig szeret könyvet olvasni, van hogy átlapozza és jön a következő, így esély sincs "mesélésre". De lehet máshogy is az ilyen dolgokat gyakorolni: játékállaton, falra festett képen, tapéta rajzon kinek mi van otthon. Viszont van egy könyv amit hetekig le se tett, éjjel nappal azt olvastuk: Ki 2 éves, a szavak világa. 14-15 hónaposan kapta, és azért szeretjük, mert nem rajzok, hanem fotók vannak benne, lukak vannak a könyvben, fülek vannak rajta, tehát amúgy is érdekes, és sok tárgy a mi itthoni tárgyainkhoz hasonlít.
2011. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 es fel honapos es a konyvbennem mutat meg semmit. Egyszeruen nem erdekli. De kint az utcan megmutatja a cicat, az autot, a fat, a viragot es meg par dolgot ugyhogy tutira erti. Ha kedezem hol a madarka akkor nez az eg fele, hogy hatha ott repul. Ha szomjas odahozza a poharat es ha megkerdem tolle ker-e banant akkor a banan szo hallatan rohan az etetoszekhez a ropi hallatan a konyhaszekrenyhez amibe a ropit tartjuk. :) De ha a konyvben kerdezem hol a cica akkor nem mutatja meg. Hat ez van. :) Az orrat, szemet, fuleit, terdet es a labujjait megmutatja. Ezt nem en tanitottam neki hanem a bolcsibe van valami enek a testreszekrol es abba mutogatjak es onnan tanulta el ezeket. Tehat en nem erzem ugy, hogy gond lenne vele vagy le lenne maradva csak eppen nem erdekli a konyv nagyon.
2011. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 16 hónapos, és ő imádja a mesekönyveket. Nagyon hamar elkezdte nézegetni őket (korábban a korárnál). Azóta van neki egy halom keménylapos, mivel imádja, mindig megleptük 1-1 darabbal. És igen, megmutogatja az állatokat (csak amiket ismer: maci, cica, kutya, fóka, varjú,stb.), és mondja hozzá a hangokat. Tárgyakat is mutogat már (hajkefe, fogkefe, autó, bicikli, stb.).

Van egy könyve, amiben van 1 egyoldalas nagy maci, annak a testrészeit ha kérdezzük mutatja, de egyből mutatja magán is. A szemét általában mindnek felismeri, a keze, orra, stb nem megy, mert az ugye minden állatnak más.

2011. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!