Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek keveset eszik a...

Szerintetek keveset eszik a 10 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Reggel ébredés kis szopi, majd kenyér kis felvágottal.

Délelőtt 10 körül gyümölcs keksszel keverve.

Ebédre, ( ez a gondom, mert főzeléket egyáltalán eszik :-( )

Mostanában elfogadja a húst egy kis krumplival.

Uzsira gyümölcs, vagy babajoghurt.

Vacsira szintén vagy hús krumplival vagy kenyér felvágottal, és utána még kis szopi.

Tejem már biztosan nincsen sok, de ő igényli még.

A főzeléket sehogyan nem akarja megenni, a tejpépet, sinlacot szintén kiköpi.

Nem eszik sajnos nagy mennyiségeket.


2011. máj. 18. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is hasonlóan eszik(11 hónapos)ugyan megeszi a főzit,de ez semmit nem jelent,alig hízik...
2011. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

10hós a kislányom.Ébredéskor cicizik, rá pár órára tejpépet eszik.

10órakkor van h eszik gyümit ha látom h éhes van h csak cicizik

ebédere húsos főzelék (van h én főzök neki van h bébiételt kap)

uzsira gyümi, vagy joghurt

vacsira jóéjszakát tejpép.

Napközben sokat nasizik (ropi, kuki, kekszek)

78cm és 9kg.

2011. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második, nagy szép a súlya a babádnak!:-)

Sajnos az enyém alig akar hízni, csak 7400 gramm. Jó lenne ha többet enne főzelékből, vagy tejpépből, de egyszerűen nem megy :-(

2011. máj. 18. 08:59
 4/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiamnak a következőket főzöm: zöldséges főzi: répa, karalábé, cukkini, krumpli és csirkemell az alap, egy kis delikáttal megfőzőm és szoktam hozzá borsót paszírozni, ez csak turmixolva eszi meg, Jöhet még hozzá tök, kukorica (passzírozva) zöldbaba, brokkoli, attól függ hogy milyet akarok. Csinálok neki husis ételt is: spagetti: olivaolajon megdínsztelek hagymát meghámozott paradicsomot, apróra vágott pulykamellsonka, sűrített paradicsom csipet cukor, enyhe fűszer durumtészta kifőzve apróra vágva, összekevereve a szósszal. A krumplit megfőzöm és vajjal habosra keverem majd hozzá az előzőhöz hasonlóan elkészített pörköltöt darált sovány disznóhúsból. De szoktam neki rizseshúst, és rakott karfiolt is csinálni, azokból az alapanyagokból amit ehet változatosan, minden reggel frissen csinálom. Kap halat de csak amit az apukája fog, süllőt a szálkamentes részéből, vajon párolva vagy sütve. Ő 4 óránként eszik rendes ételt, a doktornője ezt javasolta, mivel a mozgás sok energiát igényel, március óta 1 kg hízott és a védőnő szerint a fejlettsége ideális.(80 cm és 11,5 kg) Egy napi kajája: reggel 7 kor tápszer,11 kor főzi( zöldséges, vagy húsos kaja) 3 kor szintén főzi, fél hét körül rizspép 3 kanállal ez csak alap ehhez adok reszelve egy háromnegyed banánt, fél reszlet almát és egy babapiskótát beletörgelek, a rizspépet egy narancs levével engedem fel, ezt variálom naponként, csinálom a rizspépet őszibarackkal, meggyel. A rizspépet a doktornő írja fel tápláló és sok vitamin van benne. Étkezés között nasira neslé puding egy fél pohárral. Kenyeret nem adok neki, mivel nem igazán egészséges és semmi vitamin nincs benne csak puffaszt. Tegnap pedig már megtette az első lépéseit 4-et.
2011. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ui: szoktam még őszibarackos csirkemellet, sóskaszószt csirkemellel és céklát csirkemelell és vajas krumplival is készíteni
2011. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kihagytam, hogy lefekvéskor is eszik tápszert
2011. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt!

Kedves utolsó, nagyon jó, hogy a te babád ilyen szépen megeszik mindent, szerencsés vagy! :-)

A lányomat 6 hónapos korától táplálom hozzá, minden nap főzök neki főzeléket, változatosan és mindig azt készítem, ami a korának megfelelő. Kb.másfél hete, hiába készítek neki bármit, és turmixolom össze, nem kell neki. A rizst, krumplit húsit, még úgy ahogyan megeszi, de nem mást nem. Minden a kukában köt ki. Rizspépet nekünk is írt fel a doktornéni, sinlacot is, egyik sem kell neki. Sokszor már ideges vagyok az evésektől, de egyszerűen nem bírom belediktálni:-( Tudom, hogy nem igen egészséges a kenyér, de azt legalább megeszi.

2011. máj. 18. 10:09
 8/9 A kérdező kommentje:
Megütötte a fülemet amit írtál, hogy 4 óránként eszik. Lehet, hogy megpróbálom én is! Hátha akkor éhes lesz annyira, hogy ismét eszi majd a főzeléket!:-)
2011. máj. 18. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen elég ha 4 óránként adsz neki enni, plusz a kisfiamnak mindíg valami érdekességet adok a kezébe, amit máskor nem kap meg, különben nincs türelme végigülni az etetést.

2011. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!