Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álometetés? Hogyan? Nektek...

Álometetés? Hogyan? Nektek bevált?

Figyelt kérdés

Gondolom ennek az lenne a lényege,hogy te később fekszel mint a babád, ő elalszik, elintézed a dolgod és mielőtt lefeküdnél aludni, fogod és még "álmában" megeteted???

Jól gondolom?? Talán így később kel fel éjjel vagy nem is biztos hogy ébred?? Nektek bevált???


2011. máj. 12. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, ezt a kifejezést arra használják, hogy a félálmában lévő babát etetik meg. Nem várják meg, míg teljesen éberré válik és követeli a kaját, hanem amikor kicsit mocorogni kezd etetési idő környékén, akkor gyorsan kiveszik és megetetik, általában ő ebbe azonnal bele is kómál és le lehet tenni anélkül, hogy valójában felébredt volna enni.

Legalábbis nálam ez így működött, így csináltam. Az volt az érdekes egyébként, hogy így ügyesebben evett, mint ébren, mert olyankor izgágább volt, kapkodott és félrenyelt stb. Így meg sittysutty kiszívta hamar és ügyesen, nem nyelt félre, nem bőgőzött amiatt mert a nagy mohóságtól nem tudott jól rákapni a cicire, nem mérgesítette fel magát stb. Sokkal jobban ment neki így , talán mert így ösztönből, automatikusan csinálta, nem tudom. Szopi után felvettem, egy-két büfi jött kb két percen belül (ébren néha fél-háromnegyed órába is beletelt mire kibüfizett) és raktam is vissza aludni.

2011. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált, de nem kell megtömni a babát. Én úgy csináltam mikor még picike volt, hogy nálunk a fürdés mindig este fél 6-kor volt. Fürcsi után evett és aludt is. Gondoltam azért este 6-tól sok idő van reggelig. Így hát még 9-kor mindig kivettem az ágyából és megetettem. Persze aludt közben, vagy legalább is félálomban volt. Nem ébredt fel, és az éjszakát is végigaludta. Azóta már 7 hónapos és kitoltam a fürdést 7 órára és fél 8-kor már alszik. Így már nincs álometetés, kibírja reggelig :)
2011. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10 hós múlt a kislányom. Kb. 4 hónapja úgy etetem, hogy fél 6-6 körül kapja az uzsit, fél 8 körül alszik, és fél 10-kor még kap kb. 200 ml tápszert. Nagyon ritkán van, hogy felébred amikor pelenkázom, de legtöbbször megeszi, várok egy kicsit, és alszik tovább. Felsírni szokott éjjelente, enni nem kell fel, így nekünk bevált.
2011. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányomnál nem ment, vagy nem is vette be a cicit, vagy szopott egy kicsit, de a szokott időben mégis felébredt éjszaka.

A fiammal sokat kínlódtunk. Fél 3 körül felébredt, evett, és 6-ig nem tudtam visszaaltatni. Úgyhogy kipróbáltam vele azt, hogy 2-kor betoltam neki a cumisüveget. Megitta, fel sem ébredt rá, aztán aludtunk reggelig. 20 percig voltam fent vele, ez már felüdülés volt az előzőekhez képest. De le kellett fejni, mert álmában szopni ő sem volt hajlandó. A cumisüvegből egyszerűbb kiinni. 2 hónapos korától 4 hónapos koráig csináltam ezt. Vele ez nagyon bejött.

2011. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Ahogy nézem, elég korán fekvő babátok van.

Lánykámat fél 9 körül fürdetjük,9kor alszik, de mire én ágyba kerülök 10 is elmúlik. De addigra meg tuti nem éhezik meg. 1kor viszont már kel enni:) Olyan kevés az a 3 óra alvás:(:(:( Szerencsére gyorsan visszaalszik, de 4 kor jön a következő szopi. 6 hónapos(már tejpépet is próbáltam neki, hátha laktatóbb, de nem változott semmi)

2011. máj. 12. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azelőtt szoktam kivenni, mielőtt ébredni szokott (10-11 körül) megette álmában (200 ml körül) és aludt tovább reggelig, mint a bunda. 4-5 hónapos korában egyre kevesebbet evett és úgy döntöttem 50 ml-ért nem virrasztok, így magától elhagyta, és végigaludta az éjszakát.
2011. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!