Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlacot elkeverhetem víz...

Sinlacot elkeverhetem víz helyett anyatejjel?

Figyelt kérdés

A kisbabámnak azért írt az orvos Sinlacot, hogy egy kicsit többet hízzon, mint eddig. Azt mondta, hogy főzelékbe tegyek 1 kanállal. Viszont a betegtájékoztatón a vízzel való elkeverést írják (forralás-lehűtés után). Anyatejjel nem hígíthatom fel? És akkor hogyan kell, az anyatejet is melegítsem fel, vagy hidegen is elkeverhetem?

Köszönöm annak, aki segít.


2011. máj. 12. 07:15
 1/2 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

olyan rossz, hogy az orvosok fejében az van, hogy hízni kell... mennyit hízott az eddigi hónapok alatt?


nálunk ugyanez volt a doki gondja, hogy nem hízik eleget, nekünk is Sinlacot javasolt 1 szopi helyett. ezzel az a baj, hogy az anyatejben több a kalória, tehát helyette nem jó megoldás. Igen, keverheted anyatejjel, de akkor van egy kis hajtó hatása. (babámnak direkt jól jött). langyosan hozzá tudod keverni.


ahogy elkezdtem a hozzátáplálást, gyümölcsbe kevertem 1-2 kanál Sinlacot. nagyon szerette a babám, és a gyümölcslevét sűrítette is.

sok sikert!

2011. máj. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, hogy roboláló hatása van, híznak tőle és szeretik is a babák.

Én hidegen is szoktam adni gyümölcsökhöz és olyan főzelékekhez is amik nem elég édesek, mert anélkül nem nagyon eszi meg a babám.

Bármihez keverheted (víz, anyatej, gyümilé, zöldség) és hidegen is oldódik, csak gondosabban kavargasd és várj vele egy kicsit. Szeretik sűrűn, hígan, bárhogyan és mindenmentes, nyugodtan adhatod neki.

Én a helyedben csak hozzátáplálásként adnám, ha nem akarod a szoptatást csökkenteni. Ez azt jelenti, hogy egy normál szoptatás után büfizés, majd egy kis sinlac, amennyit kér még (magában, vagy gyümölccsel zöldséggel, ahol éppen tartatok), nem szoptatás előtt vagy helyett.

2011. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!