Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos ételeket mikor kezdtét...

Darabos ételeket mikor kezdtétek el bevezetni?

Figyelt kérdés
Most 7 és fél hónapos a babám, eddig még nem kapott ilyet, bár egyszer-kétszer már megnyalhatta a babapiskóta csücskét.Mindig turmixoltam neki, még a húst is folyósra.Egy foga van.amikor a pépes főzelékben maradt egy pici répa darab, öklendezett tőle, aztán lenyelte.De az volt az érzésem, csak azért, mert nem számított darabkára.Olyan ételek érdekelnének, amiket rágás nélkül tud lenyelni, és elolvadnak a szájában.Nagyon szeretnék vigyázni vele, eddig úgy gondoltam, majd egy éves kora körül kezdem, de most már foglalkoztat a dolog!
2011. máj. 11. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki pukit, ez elolvad a szájában, meg tudja fogni. A babapiskóta szintén. Nem kell egy éves koráig várni vele. Az én kisfiam nagy ritkán kenyeret is kap, persze pici falatokban. Nem azért öklendezett mert váratlanul érte, hanem azért, mert nem szokott hozzá. Nincs még rá megérve, nálunk ugyanez van. Hagyj neki időt és 1-2 hét múlva próbálkozz a darabosabb kajával is, hogy megtanuljon rágni.
2011. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem már nyugodtan adhatsz neki. Próbáld ki, hogy élszószőr nagyon apró darabkákat kap, aztán egyre nagyobbat. Puha dolgokkal kezd (pl. banán). Nálunk is volt, hogy öklendezett, de csak az első falatnál, mert tényleg nem számított a falatokra. De nagyon élvezi. próbáld ki, biztos tetszeni fog neki
2011. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A puki jó ötlet, és a kenyér darabok is!Remélem el lesz varázsolva..

Nekem azt mondta a védőnő, hogy lehet babapiskótát adni fél éves kortól.Nem allergiás a benne lévő tojásra, úgyhogy ritkán, de adtam már neki.

2011. máj. 11. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!