Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányom csak forog....

9 hónapos lányom csak forog. Hirtelen kezdenek el kúszni?

Figyelt kérdés
Kifejezetten lassabb mozgásfejlődésű nagy méretű és súlyú babák szüleinek válaszát várom! Már nagyon be vagyok parázva, mert gyanújelét sem látom, hogy valamit csinálni fog a forgáson kívül (ezt is elég későn kezdte). Elvigyem Dévény gyógytornászhoz vagy várjak türelemmel? Nektek mikor kezdett el kúszni-mászni a babótok?
2009. márc. 11. 09:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt még elfelejtettem, hogy ha lábra akarom állítani, akkor sem áll meg, csak tartja magát egy darabig és "összerogy"
2009. márc. 11. 09:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy súlyú a babám. 9 hónaposan 9,5 Kg-os. Nekem Kb: két héttel ezelőtt kezdett el mászni. Az előtt nekem is csak forgott. Én voltam Dévényisnél igaz csak a felmérésen. Ott nem ilyeztgetett meg annyira, hogy tovább is vigyem azt mondta 10 hónapos koráig normális ha nem mászik.De tudom neked is ajánlani mert sok okos dolgot megtudtam tőle.A felmérésre elviheted ha zavar az hogy nem tud mászni azzal még nem kötelezed el magad.Ne aggódj nekem egyik pilanatról a másikra lkezdett mászni és utánna már rohamosan fejlődött. Másik nem már állt rá kétnapra meg egyedül fel ült. Nem tudom mert nem írtad kúszni, sem kúszik? Az enyém tökélyre fejlesztette a forgást mindenhova eljutott úgy.
2009. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha elviszed, azzal nem veszíthetsz semmit, legalább megnyugtatnak, valóban más és más a babák fejlődése. Elég sok oka lehet annak, hogy ilyen lassan fejlődik a mozgása, de az izmok tónusát és állapotát egy szakember tapintás alapján tutira meg tudja mondani. Mi egy hónaposan voltunk neurológusnál és hihetetlen hasznos dolgokat mondott, olyan dolgokat is észrevett amire én nem is gondoltam volna.

Viszont van egy ismerősöm (és nem ijesztgetni akarlak), akinek azért nem csinált semmit a babája, mert egy daganat volt a gerincén. Őt ha időben elvitték volna megnézetni (és ezt a gyerekorvos sem javasolta nekik!), akkor most nem bénult volna le deréktól lefelé a babája 10 hónaposan.

Szóval vesztenivalód nincs azzal, ha megmutatod egy szakembernek mihamarabb!

2009. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajjj ez ilyesztő, amit az előző válaszoló írt. :(

Persze vidd csak el, rosszat nem teszel vele.

Az én lányom 9,5 hós, most kezd el kúszni, bár eléggé érdekes stílusban, nem húzza a lábait fel, hanem nyújtva vannak és a kezeivel kalimpál addig, amíg nem halad előre, én inkább az úszáshoz hasonlítanám a mozgását. Négykézlábra áll és hintázik. Ennyit csinál. Mi 27-én megyünk fejlődésneurológiára én reménykedem, hogy addig el is indul a mászása. Gondolkozom én is, hogy elvigyem-e a Dévény alapítványhoz.

2009. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 8400 grammos és 67-68 centi a babám, kis ducus, hatalmas combjai vannak. :) Ha fogom állásba nyomja magát, de szintén összerogy. Szerintem a súly miatt is vannak ezek, nekem a doktornéni is ezt mondta.
2009. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a Dévényes gyógytornász az állapotfelmérét ingyen csinálja. Szerintem érdemes megmutatni egy szakembernek,mert legfeljebb azt mondja,hogy semmi gond. Ha meg van,akkor nem érdemes halogatni a fejlesztést.
2009. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!