Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben altatjátok babáitokat...

Miben altatjátok babáitokat kismamik?

Figyelt kérdés
hány fokos szobában altatjátok a bébit, és mit adtok rá, mennyire vastagon van felöltözve, betakarva?ha én 21 fok mellett bodyt, rugit, és egy közepesen vastag, kis vatelinbéléses hálózsákot adok rá,az szerintetek elég? vagy be is kéne takarni? a háta reggelre jó meleg, de nem izzadt.köszi a válaszokat!
2009. márc. 11. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

babfüggő is :)

ha nem tűnik izzadtnak, akkor sztem jó így neki


az én lányom eléggé fázós, azért a 20 fokos szobában úgy alszik, hogy van rajta egy hosszúujjú body, egy hosszúujjú talpas rugi + vagy egy kis pléd, vagy hálózsák, ha épp megtűri magán

2009. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk 20 fok van körülbelül a szobában, hajnalban 18-19 fok.

Én vagy hosszú ujjú bodyt és egy vastag kantáros hálózsákot adok rá, vagy rövid ujjú bodyt pamut rugival és ez esetben be is takarom egy vékonyabb pléddel, vagyis takargatom, de rendszerint lerúgja magáról.

Az én babámnak ez bőven elég, fázni nem szokott, de melege már volt. Tapasztald ki, hogy a te babád mit szeret jobban, ha a tarkójánál túl meleg, vagy izzadt, akkor melege van, öltöztesd lejjebb, ha hűvös, akkor fázik.

Az én fiam a hűvösebbet jobban viseli, ha 23-24 fok van a szobában fürdetés után, akkor már nyugtalan, illetve a 36 foknál melegebb fürdővízben már nyűgös, míg más babákat csak 38 fokosba lehet belerakni, egyébkén azért sírnak.

2009. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk reggelre kb. 18 fok van a lakásban. Kislányom rövid ujjú bodyban, rugiban és egy középvastag hálózsákban alszik. én még betakarom egy vékony pléddel is. 6 hónapos, még egyszer se volt beteg:) Szerintem ahogy te altatod a babát, az úgy jó. Biztosan nem fázik. Ha nem izzad meg, nincs is túl melege. Az, ha a keze hidegebb esetleg, a vérkeringés fejletlensége miatt van. Ha a nyakát megérinted a tarkójánál, ellenőrizni tudod, hjogy nem fázik-e, nincs-e melege (hideg vagy izzadt ott).
2009. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 23 fok körüli éjszaka a lakás. Egy pizsiben alszik, vagy rugiban meg betakarom. Soha nem fázott még meg, pedig már 8 hónapos is elmúlt
2009. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk kb. 23 fok van este a szobájában 8 hós kisfiamnak, ami reggelre lemegy 21 fok környékére. Van rajta egy rövidujjú body egy rugi és egy hálózsák. Nagy hidegekben mikor lement 20 fokra hajnalban a szobája hőmérséklete akkor takartam be de csak egy nagyon könnyű kis takaróval. Sztem amit ráadsz babódra elég neki :)
2009. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
10 hós,22 fok van,hosszú ujjú body+talpas nadrág vagy talp nélküli rugdalózó,vékony takaró(ami kb.2 percig van rajta)Pici kora óta így alszik,egyáltalán nem fázós(mint ahogy én sem,télen is csak vékony takarót használok)Ha hálózsákba tettem izzadt a nyaka,talpa,tenyere.
2009. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
9,5 hós a lányom, kb. 23-24 fok van a szobájában, hosszú ujjú body, zokni, egy vastagabb hálózsák van rajta, néha-néha betakarjuk, ha hűvösebbnek érezzük a hőmérsékletet. Úgy, hogy a lába nincs ruhában, sokkal jobban alszik.
2009. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat lányok!:-))
2009. márc. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!