Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változtathatnék rajta?...

Hogyan változtathatnék rajta? Kisfiam január óta össze-vissza eszik.50-220 ml között. A hozzátáplálás is igen nehezen megy. Nincs semmi rendszer az evésekben.5 hós, tápszeres.

Figyelt kérdés
És ami még érdekes: nem eszi meg az előírás szerinti minimumot (120 ml/testsúlykg), mégis szépen hízik...
2009. márc. 10. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggeli: 220ml tápszer,(hajnalban)

tízórai gyümölcs+rostos gyümölcslé-amennyit sikerül(kb 10-kor)

ebéd:220ml tápszer(12-kor)

Uzsi:gyümölcs+rostos lé-amennyit sikerül(3-4-kor)

Vacsora:220ml tápszer

Mi ezt csináljuk, ugyanez volt a gondunk mint neked, a hozzátáplálás sem ment, a kaja is rapszodikus volt. Rájöttem, hogy nem kell neki annyi tápszer, azért eszik néha extrém keveset, ezért iktattam be a gyümölcsös "könnyű" étkezéseket. A pépek nálunk sem mennek igazán a gyümilé viszont csúszik: gyümölcs/zöldség amennyit elfogad, utána rostos babaital-degeszre. Alszik, vidám, hízik, eszik.

2009. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen! ki fogom próbálni!
2009. márc. 10. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Fontosak az időpontok! Az első hamit nevezd ki reggelinek,a vacsoráig eltelt időt oszd fel, a tápos étkezések között legyenek a könnyen emészthetőek, vedd figyelembe, hogy ezekkel az ételekkel nem lesz el addig ameddig a tápszerrel volt. Türelmesen etesd, annyit adj mindenből amennyit csak kér-babám rostosból is megiszik 200ml-t. Ha van megfelelő cumid, és abból jobban elfogadja a dolgokat, adhatsz pépet is-akár hígítva kicsit. Én sem szeretném örökké cumiból etetni, mindig kanalazunk is, de a táp már sok neki,a többi kaját meg nem eszi kanállal,és túl sűrű neki a bébihami. Ha nagyon éhes maradna a tízórai vagy uzsi után tedd laktatóbbá az étkezést hozzáadott táppal(turmix:), esetleg Sinlac-kal. Én ezt csinálom, remélem te is összeraksz valami használhatót, biztosan írnak mások is (1.)
2009. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!