Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejterméket mikortól lehet...

Tejterméket mikortól lehet adni? Mindenki mást tanácsol (8,10 és 12 hónap. )

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
8 hónaptól lehet sajtot, joghurtot, pudingot, túrót stb. Tejet elvileg 12 hónaptól. De én már 10 hónaposan adtam
2011. máj. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajt, joghurt, túró, kefir 8 hónapos kortól mehet. Tejföl 10 hónapos kortól, tej és tejszín pedig 1 éves kortól.
2011. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én már 4-5 hónaposan adtam nekik.
2011. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ezt tudjuk, kedves utolsó, a te gyerekeid már 2-3 hónapos korukban almát ettek belereszelt háztartási keksszel. Lapozzunk.
2011. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Mi a logika abban,hogy túrót,sajtot stb. adhatsz már 8 hónapos korban,de tejet nem. Azok is tejből készülnek,de nem kezelik semmilyen vegyi úton,mint a tápszerekben levő tejet.

Nem azt írtam,hogy adjon tejet a babájának,csak a kérdésre válaszoltam.

2011. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem logika, hanem kémia.

A tejtermékek SAVANYÍTVA vannak, vagyis megváltozott formában tartalmazzák a tejfehérjét, ezért nem annyira megterhelő a babák fejletlen gyomor- és bélrendszerének, veséjének, vérképző szerveinek.

2011. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 8.5 hós a lányom és egy hete azt mondta a gyerekorvos,hogy már nyugodtan adhatom neki a tejet.Mielőtt leszólnátok,a legjobb gyerekorvos a környéken ,már 30 éve!!!Ja és ő is felnevelt 5 gyereket egészségesen!!!!
2011. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Na igen, 30 éve orvos, akkor már nem fiatal, és igen, 35 évvel ezelőtt én is tejet kaptam anyatej híján - tápszert kihánytam.

De az orvostudomány rengeteget fejlődött, és már bizonyítható, hogy nagyon sok felnőtt kori megbetegedést a túl korai tehéntej fogyasztás okozott.

Ez egy orvos véleménye, és ha a WHO ajánlást megnézi bárki, illetve utána olvastok, jelenleg nem ajánlott 1 éves kor alatt tejet adni a piciknek, ahol allergia van a családban, ott meg még tovább érdemes kizárni az étrendből.

2011. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként még annyit lehagytam, hogy én pl. nagy valószínűséggel a korai tejfogyasztásnak köszönhetem a vashiányos vérszegénységemet (állandóan visszatérő probléma már tinikorom óta), az öcsém súlyos pollenallergiás és nem mellesleg lisztérzékeny is.

És a legfontosabb: a túl korai tejfogyasztás akár évek múlva is visszaüthet tejfehérje-érzékenység formájában.

Na én inkább nem kockáztatok, köszönöm.

19 hónapos a kisfiam, tejitalt iszik most már (1 éves koráig tápszert kapott), tejes dolgokat már kapott természetesen enni, de csak magában inni még nem. Ennek is több oka van: egyrészt az a tejital, amit kap, 1090 Ft, nem drágább, mintha jó minőségű tejet vennék neki. Másrészt a tejitalban van mindenféle vitamin, még ha mesterséges formában is, de a bolti tejben ki tudja, mi van, és mikor látott utoljára tehenet. Harmadrészt pedig ezt szereti, megissza, házi tejet meg nem tudok beszerezni, nincs rá lehetőségem.

Én nem azt mondom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy én, mert persze mindenki azt ad a saját gyerekének, amit akar. De ha én ezzel kikerülöm egy-két későbbi betegség kialakulását, vagy a kockázatát minimálisra csökkentettem, akkor nekem már megérte hanyagolnom a tejet.

2011. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, most már kezd tisztulni a kép!

Akkor tej, tejszín 1 évtől, tejföl 10 hónaptól, a többi 8 hónap, köszi!

2011. máj. 8. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!