Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám kitolni,5 hónapos...

Hogy tudnám kitolni,5 hónapos kislányom lefekvését?

Figyelt kérdés

3hónaposna még elég volt,hogy este 7kor fürdettük, fél 8kor evett, és utána aludt el.Azonban az elmúlt 2 hónapban, már 6kor fürdetni kell, utána evés és fél7kor már alszik is, de reggel így már fél5-5kor fent tobzódik, kialussza magát, hajnalban 3-4körül kel enni.Napközben viszont képtelen sokat aludni, de. kb 2x20 percre huny meg, ebéd utáni sétában olyan 1-2 között is max három negyed órát alszik, de ezt se mélyen, mert közbe közbe kinyitja a szemét, du. meg már csak nyűglődik szegény a fürdetésig, képtelenség még csak 20 percre is elaltatni.Próbáltam már 7ig elhúzni a fürdetést, de akkor meg már annyira sírt a fáradságtól, hogy egyszer a tápszeres cumit se bírta elkapni, máskor meg kaja közbe bealudt, és büfizni se tudott, mert a vállamon is aludt.

Így belekerültünk egy ördögi körbe, hogy reggel korán kel, este korán fekszik.Amúgy kiegyensúlyozott baba, de este 5-től tényleg csak a szemét dörgöli, és nyűgösködik.Barátnőm szerint ez az ára hogy végig alussza az éjszakákat, és napközben nem pihen sokat.

Ki lehet valahogyan vajon tolni legalább egy órával a lefekvést?


2011. máj. 7. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
10 hónaposom ugyanezt csinálja...már mindent kipróbáltam,de akkor ordít,nem bírja tovább.4.20-kor meg már dugdossa a fülembe a cumit:(((
2011. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

13 hónaposomat fél 7-kor fürdetni kell, mert nem bírja tovább. 7-kor már alszik. Reggel 6 körül ébred.

Én is kitolnám, de nem tudom.

2011. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáljátok rászoktatni két alvásra napközben (délelőtt is és délután is). ENnyi idősen még szükségük van a nappali alvásra. Egy kiadós ebéd garantálja a délutáni szunditást.

És nem fogja befolyásolni az éjszakai alvást a nappali, amiatt ne aggódj. Amig ilyen kicsik, nekem az a tapasztalatom, hogy minél jobban/többet alszanak nappal, annál nyugodtabb az éjszaka, és igy az esti fektetésig is kibirja majd.

2011. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg 5 percekkel eltolni. Nagyon nehéz, mert nekem a fiam 7 kor fürdik, de olyankor már esik össze, majd megeszi a tápját és alszik. Mondjuk ő 5-6 között kel, akkor tápizik egyet, és visszaalszik. Majd fél 8 kor kel fel "végleg" .

Viszont azt megfigyeltem, ha később alszik el, korábban kel, ez nem tudom miért van így.

2011. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam elmúlt 6 hónapos, de még most is a legtöbbször fél6 - 6-ig alszik délután. Ennek ellenére este 8 - 9 között már alszik. Fél 8-kor fürdünk.

Szóval szerintem, ha esetleg a babád tudna aludni (és te hagynád:)) fél 6 körül minimum egy 20 percet, azzal már simán kibírná a fürdetésig, amit ebben az esetben el is tolhatnátok fél 8ra. Így szerintem reggel is tovább aludna.

A kisfiam fél 8-ig alszik, igaz ő kel egyszer 4 körül enni éjszaka.

2011. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Etesd meg még egyszer fürdetés előtt (akár csak 15perccel előtte!) Bár az enyém szopik, de gondolom cumisüvegnél is hasonlóan megpihen evés közben, és fogja még egy kicsit bírni! Nálunk így kb. 1,5 órával bírja tovább, és nem éhesen alszik be!
2011. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. :)

Próbáld meg fürdetés előtt, akkor amikor nekiáll nyűgöskodni, kivinni egy kicsit. Mi olyankor mentünk ki megetetni az állatokat, kicsit hintázni, megnézni Apát, ahogy tesz-vesz odakint, vagy bármi olyat csinálni, ami érdekli és eltereli a figyelmét arról hogy ő valójában álmos. Így akár fél órát is el lehet csalni, de tény, hogy ha nem éhes, akkor jobban bírja, szóval ha szoptatod, akkor az egyik cicidből etesd meg egy kicsit, mellesleg az is jó kis időhúzás. :)

2011. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, és az együtt érző történeteket:)Próbálkozunk majd:)
2011. máj. 8. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!