Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthára, köhögésre antibiotikum?

Náthára, köhögésre antibiotikum?

Figyelt kérdés
Az orvosunk 1 hete tartó orrfolyásra és köhögésre antibiotikumot írt fel a 6 hónapos babámnak. Egy másik gyerekorvos szerint antibiotikumot csak 3 napja tartó láz esetén kell szedni. Ti beadnátok neki? A ti orvosotok mit ír fel ilyen esetben, ha nem lázas, csak csúnyán köhög és szörcsög a bébi?
2009. márc. 9. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

igen beadnám, ha azt az orvost választottam akkor neki hiszek, az h másik orvos mit tesz az az ő dolga, nem??

nekünk is szokott felírni h ne legyen nagyobb baja, ne fertőződjön felül, s én sose vacillálok, h beadjam e, ő doki, ő tudja, ő hallja tüdejét.Normaflore t adj mellé.

2009. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Én ilyennel orvoshoz sem vittem.A vírusos megbetegedést az antibiotikum nem hozza helyre.Antib. bakteriális fertőzésre jó,ami ált. lázzal jár.A sokszor ok nélkül adott antib. miatt később nem fognak használni az ilyen gyógyszerek és tönkreteszi a gyerek bélflóráját. Orrspray,orrszívás,párologtatás,homeopátiás szerek,c-vitamin,sok folyadék és gyümölcs.Nálunk ezek jöttek be és 7-10 nap alatt lezajlott a takonykór,ami sokszor 14 napig is eltarthat.
2009. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
nem szívózni akarok,de gondolj bele a lázra lázcsillapító kell(bár van olyan vélemény is,hogy 38-fok alatt nem kell a lázat csillapítani mert tulajdonképp ez is csak egy immunreakció a betegségre.) ha bakteriális a fertőzés akkor antibiotikum,de vannak homeopátiás szerek is-ha nem bízol az orvosba keress mást.
2009. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 hónapos és jelenleg mi is antibiotikumot szedünk. Neki is az orra szörcsögött, meg kicsit hörgött amikor a levegőt vette. Először csak köptetőt kaptunk, de csak rosszabb lett. Láza a mai napig nincs. Majdnem egy hete szedi az antibiotikumot és sokkal jobban van. Persze a doki 2 naponta ránézett, hogy ne szedjük feleslegesen. Holnap megyünk megint, remélem már nem kell tovább szednie.
2009. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
én sem adnám be az én négy honaps kisfiam két hétig volt beteg de láza nem volt és a gyerek orvos csak c vitamint és cálciumot irt fel meg a köhögésére egy üveges gyogyszertári köptetöt a nevét sajnos nem tudom de meg gyogyult a mi gyerek orvosunk csak sujos esetben ir antibotikumot
2009. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

én beadnám, mert a kicsi tüdejét csak az orvos hallotta, és ha ő indokoltnak tartja inkább ad be, mint h súlyosabb legyen a helyzet és kórházba kerültök tüdőgyulladással és mindezt azért mert nem tartottad be az orvosi utasítást. Ha meg nem bizol meg benne akkor válts orvost, de mostanában csak akkor irják fel az antibiotikumot amikor szükségét érzik nem úgy mint régen.

De te tudod, te döntésed.

2009. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Beadnám. Egy antibiotikum kúrától nem lesz baja. Nem kell annyira irtózni az antibiotikumoktól, nem szabad túlzásba vinni a használatukat, de én csak a "többedik" kúránál mondanék nemet az orvosnak-neki!!!, nem otthon dönteném el egyedül, hanem más kezelést kérnék az orvosomtól. Arra figyelj, hogyha elkezded adni, végig beszedje a teljes előírt adagot babád,ez nagyon fontos! Vírusos fertőzésnél is szoktak antibiotikumot felírni-nem azért mert a vírusokra hat- hanem a felülfertőzés kockázata miatt. Ha már egyébként is gyulladt egy szövet, jobban ki van téve a bakteriális fertőzés kockázatának, együtt a két kórokozó pedig sokkal erősebben megbetegíthet-főleg egy babát! Ha úgy döntenél nem adod be, jelezd az orvosodnak! Jogod van hozzá, hogy visszautasítsd, lehet, hogy akkor javasol vmi más alternatívát a kezelésre. Nehezek ezek a döntések, fontos, hogy megbízz az orvosodban. Tény ,hogy van olyan orvos aki feleslegesen ír fel gyógyszereket, ha azt gondolod a tied ilyen-válts dokit!
2009. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 9. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
én sem adnám be...láz esetén szoktak felirni antibiotikumot...azaz ha abetegség lázzal is jár....nekünk most hurutos köhögésre....lándzsás uti füvet kell inni...illetve orrcsepp és szívás...amig lázas nem lesz ha hőemelkedés akkor kúp...
2009. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! én beadnám. sajnos rossz tapasztalat miatt. két hét orrfolyás, köhögés, egyre csúnyább, majd láz, minden héten orvos, majd hétvégén ügyelet, ahol tüdőröntgennel kiderült, hogy enyhe tűdőgyuszi is lett a náthából....akkor kapott antit, 4 nap alatt meggyógyult utána! előtte meg 3 hétig szenvedett szegénykém :(. úgyhogy szerintem ha azt mondják, add neki. nekünk nagyon óvatos az orvos, eddig egyszersem adott antit, viszont úgy látom nálunk nem válnak be a homeok (próbáltam pedig) sőt lázcsillapítóból is csak a kúp húzza le neki rendesen a lázát. minden gyerek más. de ha 2 hét alatt sem gyógyultok meg, antit neki!
2009. jún. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!