Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Most tudtam...

Mit csináljak? Most tudtam meg, h 5 hós picimet 2 hét múlva itt kell hagynom a nagyijára kb 6 órára, ahová megyek nem vihetem magammal. Egy evést kellene kiváltanom. Csak anyatejes, eddig még csak gyümölcslevet kapott, más ételt nem. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagyi próbálja meg megetetni pohárból(esetleg üvegből, de többnyire a szopizó babák azt nem szeretik)a lefejt tejeddel. Ne izgulj, nem lesz semmi gond!

2009. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Addig fejjl le legalább 3 adagnyi tejet (felkészülve a nem várt dolgokra)és fagyaszd le.A nagyi szépen megmelegíti és odaadja neki.Nem lesz gond.Hidd el!Nekünk jobban hiányzik arra a "kis"időre is a baba mint mi ő neki.Nekem is volt így.Bár nem 6 óra volt,de szülés után allergiás lettem valamire és a hétvégi ügyeleten kötöttem ki.Az orvos betegnél volt stb..A babucim meg csak aludt és nem hiányoztam neki :(
2009. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha van lefejt, fagyasztott tejed, először is próbáld ki, hogy elfogadja-e a babád, és ha elfogadja, akkor miből. Cumisüveg, pohár vagy kanál jöhet szóba.

Esetleg, egy vészmegoldás. Ha tudsz kocsival menj babástúl, nagyistól, és megvárnak a kocsiban, vagy babakocsiznak addig, szoptatni meg tudsz a kocsiban (az ablakot letakarva egy pelussal).

Nyugi, a világon a legtalálékonyabb emberek az anyukák, nem ismernek lehetetlent.


Üdv!

2009. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
milyen időközönként eszik? gyümölcslevet üvegből adod neki? mert akkor talán el fogja fogadni a tejcit is üvegből. Próbáljátok ki a nagyival előtte, hogy ő egyedül van a kicsivel egy ideig, és megeteti üvegből. Lehet, hogy elsőre furcsa lesz a picurnak, hogy nem tőled kapja, de ha néhányszor kipróbálják, akkor el fogja fogadni tőle is, és mikor tényleg nem leszel a közelben, akkor sem lesz gond.
2009. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írt mindenki, én csak az utolsó válasz kapcsán megerősítem, h' tényleg fontos, h' a mamád etesse meg egyszer-kétszer a babát a jelenlétedben. Nálunk is volt ilyen, h' el kellett mennem, ő vigyázott rá, de nem fogadta el tőle a kaját. Erre korábban nem is gondoltam (első gyerek), de azóta többször próbáltuk, és már nincs gond.
2009. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ha a gyümilevet eddig elfogadta,akkor az anyatejet is el fogja ua.a módszerrel.Az lett volna a gáz,ha csak a ciciből enne(mint az én fiam),de azért szerintem csináljatok egy próbát.Remélem sikerül lefejned egy adagot,mert nekem már egy ideje hiába próbáltam fejni,de nem jött csak kb.20 ml,viszont a kisfiam mindig degeszre eszi magát(neki sikerül).Ne aggódj,remélem nem lesz gond.
2009. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!