Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak a pici jobb tenyeré...

Kisfiamnak a pici jobb tenyerén a gyürüsujjnál, van egy csontkinövés ,látta doktornő de félek majd később műteni kell! Nagy lehet a baj? Tényleg nem kell vele semmit csinálni?

Figyelt kérdés

A doktornő azt irta a papirra idézem!

A 3-sa ujj basisánál gombostűfejnyi porc tapintatu resistentia!!

Ez mit jelent?? Nagyon félek nagyon aggódom,kérem irjon aklinek volt a babájával ilyen ,és hogy mit csináltak neki!!

Ja még az van a papirra irva hogy Sebészeti teendőt nem igányel!! Diagnózis : Ganglion

Kontroll 1 év, v PEK

előre is nagyon köszönöm a válaszokat


2009. márc. 9. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha azt diagnosztizálták, hogy nem kell műteni (sebészeti beavatkozás ugye), akkor sztem nincs miért aggódnod!


De ha nem hagy nyugodni a dolog, akkor vidd el egy gyereksebészhez, a sima sztk rendelőbe is viheted, vagy magándokihoz is, és kérj véleményezést, több szem többet lát alapon.


a kislányom úgy született, hogy mindkét kezén, a kisujja középső percén, egy "kocsányon" lógott egy-egy kicsike ujjperc, még köröm is volt rajtuk. Én is betegre aggódtam magam, aztán végül 10 hetes korában, egy 10 perces rutinműtéttel leszedték neki. 2-3 hét múlva már nyoma sem volt a beavatkozásnak.

2009. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs okod aggódásra, ha kell semmi perc alatt megmutik, ha nolne és zavarná.. Nekem édesanyámnak volt ilyen Ganglion, neki muszáj volt eltávolítani mivel a bokája alatt volt és így nem tudott cipot hordani. a mutét után a lábán jott haza! ez egy ártalmatlan dolog
2009. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszike nektek, az az igazság hogy nem bízom a dokikban , nem tom miért!!

Nagyon féltem a fiamat!!

Azon aggódom minidg mi van ha direkt nem mondják meg hogy nagy a baj illetve félre diagnoztizálják!!

Az SzTK-ban voltunk Dr Kiss Margitnál

2009. márc. 9. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem mi történt azóta veletek???Én most este vettem észre a 19 hónapos kisfiam mutatóujja tövénél egy dudort és rettenetesen beparáztam,hogy mi az.Párom szerint ilyen csontkinövés.Holnap futok vele orvoshoz az biztos.

2011. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia minden oké eltünt a porcocska!!

Controlon voltunk és nem volt már ott semmi!!

Ne félj biztos nem lesz semmi baj!!

üdv Niki

2011. ápr. 21. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mennyi idő után tűnt el neki?Mi 2 hete voltunk a sebészeten,azt mondta porc tapintású szövettöblet egyenlőre csak figyeljem nem e fáj neki,tudja e használni rendesen az ujját.Semmi gond nincs vele,de még megvan.4hét múlva kell visszavinni.Remélem nem lesz vele tényleg gond.Köszönöm,hogy válaszoltál!
2011. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ma a sógornőm ugyanezt fedezte fel a 7 hós kisfiam bal tenyerén a gyűrűsujj alatt.Nekünk fel sem tűnt, de én is beparáztam. Nem fáj neki, tudja mozgatni az ujjait. Holnap elviszem dokihoz.

Akkor nem kell műteni? Felszívódik?

2013. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Az én kisfiamnak nem tűnt el végül,áprilisba vettük ugye észre és szeptemberig vártak vele,aztán kivették neki altatással.Egy ganglion volt :S Azóta nincs,nem újúlt ki neki.Viszont volt egy csomó szemölcse...nem tudom van e össze függés meg mitől lehetett.Most semmi gond,rendszeresen adom neki a vitamint.
2013. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-25 20:55-ös vagyok.

Voltunk dokinál, nekünk is ganglion, de nekünk azt mondta a doki,hogy 3 éves koráig nem kell vele foglalkozni, ha nem okoz fájdalmat/gondot.

2013. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!