Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet atól zöld a babám...

Lehet atól zöld a babám kakija hogy váltott mellből szoptatok és sok előtejet szív?

Figyelt kérdés
Nem mindíg szívja ki rendesen,mert ha megnyomom még jön belőle, de ő már hisztizik mintha nem lenne benne és olyankor átrakom a másikra.és arra gondoltam hogy lehet e miatt van.
2011. máj. 3. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú ezek a gondolatok hogy jönnek egy anyának?

Elötej? olyan nincs neked már, ez rendes tej ami jön. (gondolom 4-5 napos már elmúlt)

Zöld kaka a gyors emésztés miatt van, ami mind anyatejes mind tápszeres babáknál normális. mig kap tejet addig bármikor lehet. nekem a tápszeresemnek 5 hósan lett, az is normál volt.

2011. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi.Akkor nem jól fogalmaztam.Nem előtej hanem az első hígabb része a tejemnek.
2011. máj. 3. 20:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy 7 hetes
2011. máj. 3. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én értettem, milyen tejre gondolsz ;) Én az olvasmányaim és tapasztalataim alapján arra gondolok, hogy hiába nyomjuk meg a mellet és még jön belőle, az már nem jelenti azt, hogy még bőven van benne tej, hanem csak azt, ohgy valamennyi azért mindig van benne.(De lehet hogy tévedek) Ha kb. 10 perc (újszülöttnél olyan 20)után rakod át másik mellre, akkor szerintem már kiszívta belőle a hátsó tejet is. Viszont én úgy tudtam (gyerekorvostól), hogy a kaki azért zöld, mert túl van etetve a baba. A napokban az én babám is többször zöldet produkál, de már nem csinálok belőle ügyet (4 hós)
2011. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 vivus0224 válasza:
ez igazából teljesen normális.az újszülött első széklete ilyen.aztán ezt felváltja az un. anyatejes széklet, ami sárgás színű és húsleves szagú.
2011. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sok sok kaja miatt zöld a széklete, vagy ha beteg a kicsi.

Túleszi magát, nem bukja ki, aztán valamiért bezöldül a pocakban.

Próbáld meg büfiztetni, szopizik, amikor hisztizik, akkor felveszed büfiztetsz, és ha még éhes, tedd vissza, arra amelyikről levetted, csak köv etetéskor tedd a másik cicire. Amúgy a cici amíg szoptatsz sose lesz üres, mindig lesz benne.


A magzatszurok max egy hét alatt ürül, 7hetesen biztos nem az.

2011. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves anyatejjel tápláló, szoptató anyukák!

Bízzatok a gyerek ösztöneiben, olyan hogy "túletetés", ilyen nincs. A baba annyit szopik, amennyire szüksége van, ha jól lakik abba hagyja. A széklet színe mindig attól függ, hogy az anyuka miket eszik. Ha ő ügyel arra, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes értékű táplálékokat fogyasszon, akkor nincs ok aggodalomra.

Az ha szoptatás közben hisztizik a kicsi, szerintem lehet hogy mohón szopik, és kicsit több levegőt nyel, ami miatt megfájdulhat a pocija. Vagy talán a mama evett valami olyat, amitől fáj a kicsi hasa.

Igazából az is nagyon fontos, hogy amikor szoptatunk, mindig nyugodtak legyünk, ne kelljen másra is figyelnünk, csak a babára koncentráljunk. Lehetőleg egy csendes sarokban szoptassunk, és amíg a baba nem végez, addig maradjunk csendben, és nyugodtan. Így lesz ő is kiegyensúlyozott természetű, biztonságban érzi magát, tudja hogy nyugodtan szopizhat, mert a mami megvárja hogy végezzen.

2011. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fejés?
2011. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

22.34-es. Nekem is mindig ezt mondta mindenki, hogy engedjem addig szopizni a babát, amig tele nem lesz, mert majd akkor abbahagyja. Nálunk volt, hogy 1 órákat is rajta volt, mígnem rájöttünk, hogy csak cumizik. Ennek az lett a következménye, hogy a mellemet nem csak evése használja. Kb 7 hós volt, amikor abbahagyta magától a szopit. Most 9 hós. Az elején még "szabályozni" kell őket, mert hajlamosak túlenni magukat, és az hasfájáshoz vezet.


Kedves kérdező. A zöld kaki lehet a túletetéstől, illetve, ha beteg a pici. Ha szagos (savanyú) a széklete, akkor elkaphatott valamit. Én mindig innen tudom, ha beteg lesz. Evés után büfiztesd meg rendesen, tornáztasd meg minden evés előtt. A nyöszörgés lehet a túlzott levegőnyeléstől is, ahogy előttem már írták. Nem biztos, hogy éhes. Ha a másik cicidre rakod, akkor abbahagyja a hisztizést?

2011. máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!!elég szagos a zöld kakija,csak azt nem értem hogy miért csak néha zöld?kb napi 6 kakiból 3-4. próbálok odafigyelni hogy ne etessem túl,és ezért már néha le is választom és már nem is kell neki utánna.Amúgy ha átrakom a másikra mert hisztizik akkor abbahagyja a hisztit és szépen folytatja az evést,szóval onnan gondolom hogy kifogyott a másik.Amúgy néha szoktam rajtahagyni szenvedni is egy 10-15 pecet hogy hátha jobban termelődne utánna.
2011. máj. 4. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!