Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő Babák anyukái a...

Rosszul evő Babák anyukái a Ti babátok mennyit eszik? Megnéznétek szerintetek milyen az étrendje?

Figyelt kérdés

15 hós kislányom elég rossz evő, semmit nem lehet beletuszkolni szinte a tápszeren kívül...


Reggel 210 tápszer

délben egy konzerves bébiételnek megfelelő adag

este 210-240 tápszer


(sajnos a tápszer az amit nagyon-nagyon szeret más nincs amiért tényleg rajongana :( ......)


evések között gyümölcsöt kekszet szokott csipegetni....főleg banán, alma, körte, sütőtök....vagy joghurtot, krémtúrót


Nektek mennyit eszik a babátok ?


2011. máj. 2. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ennyi idősen nagyon nem jó ez az étrend!


reggeli tápszer az oké

10óraira kapjon egy kis gyümölcsöt

aztán az ebéd legyen az amit ti is esztek

legyen uzsonna, az lehet a krémtúró joghurt

aztán este fürdés előtt vacsoráztasd meg, nagyon nem jó, hogy pont azt az étkezést hagyjátok ki, nagyon fontos az ebéd és a vacsora! az legyen a vacsora is amit ti esztek, nyugodtan akár az ebéd maradéka csak legyen!

aztán fürdés után meg add osa neki a megszokott tápit.


ha nem is eszik kínáld, ennyi idősen napi 3 étkezés és abból is 2 tápszer nagyon nem jó! 5ször kéne ennie + a két tápi ami már nem étel neki hanem kis nyugtató innivaló!

2011. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

akkor leírom rendesen hogy érthetőbb legyen :(nem háromszor eszik, írtam hogy főétkezések közt miket eszik...(joghurt, gyümi,krémtúró)


reggeli tápszer

tízórai gyümi

ebéd : amit én főzök és ez kb egy olyan konzerves kajának felel meg

uzsonna:gyümi,vagy joghurt

vacsora: Tápszer...(előtte a mi vacsinkból is csipeget de az nem olyan mérvadó ..ez általában kenyér, szalámi, paradicsom, uborka paprika...


5ször eszik de mindenből csak keveset!!! ez a fő bajom hogy nem lehet belerőlteni csak keveset...nem eszik meg egy egész joghurtot, gyümiből is egy-két gerezd vagy esetleg pár szem keksz hozzá....lehet akár milyen finom szerintem neki nem kell belőle sok....kiköpi,kilöki a kezemből

2011. máj. 2. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem eleget eszik. Legalábbis nekem úgy tűnik. Az én fiam 20 hónapos lesz. Ma reggelire kis gabonapelyhet evett, előtte 1dl mézes tejet ivott. Ebédre hagymás sajtos leves volt, benne sonkával. Evett még egy kicsi kókuszrudat. Ha felébred, valószínűleg 1 joghurtot eszik vagy 1 tejszeletet. Utána csipeget egy kis almát. Vacsira még nem tudom, mit adok, de lehet tejbedarát vagy egy fél szelet kenyeret valamivel... Ennél többet ő nem hajlandó enni (csak ritkán), szerintem ennyi elég neki. Ha éhes, úgyis kap még vagy mást, mindig jelzi, hogy elég éppen.
2011. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor normális ha ebben a korban csak csipegetve esznek ?


Köszi a válaszokat amúgy!

2011. máj. 2. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. ne haragudj, akkor félreértettem.

nálunk úgy van, hogy leteszem az etetőszék tálcájára és maga eszik, így sokkal többet eszik meg, kanalazni nem szeret. próbáld ki ezt is esetleg!

2011. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem ,én írtam kicsit félreérthetően :))


igen sajnos sokszor leteszem elé és csak azt látom hogy már mindenhol van ennivaló csak a szájába nincs :))


pl eszek valami szendvicset felvágottal meg zöldséggel akkor Ő is kap mindenből...de inkább csak ízlelgetésnek mondanám mint evésnek :SS


akkor veszünk minden féle joghurtot, krémtúrót...hát annak is a felét eszi meg pedig ezek olyan finom dolgok....

es azért egy milli vaniliás krémtúró szerintem nem is nagy h egy egész le ne csússzon :S


csak ugye nem tömhetem meg..


van esetleg olyan étel amit nagyon szeret a bábátok?

(Hátha nem próbáltam még és megenné :)) )

2011. máj. 2. 15:25
 7/9 anonim ***** válasza:

enyém a tésztákért van oda. lehet az levestészta, spagetti, kagyló, penne, mindegy neki, imádja!

akkor a nokedlit is magában vagy tojásosan, tarhonyát, öregtarthonyát, kukoricás rizst, rántott husit, húsleves a kedvence, a zöldségeket és a tésztát elé rakom, semmit nem szokott hagyni :)

sültkrumpli is olyan, hogy ha már semmi, gyorsan sütök neki pár szemet és azt megeszi.

virsli, banán, alma, csirke nuggets, borsófőzelék, paradicsomleves betűtésztával, borsóleves grízgaluskával, tökfőzelék


most ennyi jutott eszembe a kedvencek közül, ezeket még mindig szó nélkül megette :)

2011. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk bármilyen leves lecsúszik.
2011. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nektek legalább a tápszer csúszik. Nálunk az nem. :-(

Reggelire (8-9 között) ált. kenyeret kap sajttal, vagy tojáskrémmel, májkrémmel, esetleg rántotta, bundáskenyér...

12:00 körül kb. 200g főzelék. De néha csak a fele fogy el

15:00 körül gyümölcs (1 üvegesnek megfelelő adag)

17:00 körül joghurt gyümölccsel vagy kenyér vmivel. Mostanában Kinder tejszeletet adok neki, nagyon imádja.

19:00 körül 150 ml tejital. Sajnos többet nem iszik.

A Béres cseppet nem próbáltátok még? Itt már többen írták ilyen "problémára". Ismerősöm is mondta, hogy a gyerekeinél ez meghozta az étvágyat. :-)

2011. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!