Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva 1 éves lesz a...

2 hét múlva 1 éves lesz a babám, mikor vezethetem be neki a tejet, és milyen tejet javasoltok? Kakaót is lehet adni?

Figyelt kérdés
Még szopizik, de általában 2x felkel éjszaka szopizni, és azt gondoltam, ha majd rendes tejet kap akkor talán átalussza az éjszakát. Minden este eszik főzeléket, és utána még szopizik is, de mégsem alussza át az éjszakát.
2011. ápr. 30. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

kakaót még ne adj szerintem.

tejből házi tej jobb, de csak hígítva (fele-fele). nem hiszem, hogy attól többet aludna. próbáltál laktató vacsit adni neki? mondjuk zabkását gyümölccsel?

2011. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem addig kelt a fiam éjszaka míg cicizett, 3 hete hagyta el, fiam 3 hét múlva lesz 1 éves:-) Mióta nem cicizik, azóta este fél 8-alszik reggel 6 ig, akkor kap tápit, és alszik 8 ig. Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, csak én is mindig reménykedtem dolgokba, hogy attól majd tuti aludni fog többet, és nem kel éjjel.

Én "igazi" tejet csak 1,5 éves kortol tervezem.

2011. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 éves korától kap rendes bolti zacskós vagy dobozos tejet (nem tartós tejet). De ettől függetlenül 20 hós koráig cicizett éjjel 1-2x. De az már megszokás volt szerintem, és a hiányom.
2011. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok, csak az én babám 2 hete múlt egyéves. :) Ő is kétszer ébred éjjelente szopizni, ezen kívül alváshoz kell neki, de ma hónapok óta először cici nélkül aludt el! (Bocs, ezt muszáj volt megosztanom. :))

Kérdésedre válaszolva, nekem az orvos azt mondta, amíg szopizik, ne adjak neki tejet, legfeljebb főzéshez használjak, a kakaót pedig pláne felejtsem el. Legjobb ha Te is megkérdezed az orvost vagy a védőnőt, még az is lehet, hogy mást javasolnak.

Egyébként pár hete fel is tettem erről egy kérdést, ott a legtöbb anyuka azt mondta, a szopis gyereke nem is hajlandó meginni a tehéntejet. :S

2011. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen vezette csak be, mellet még cicizik is.

Semmiképpen ne gonold azt, hogy át fogja aludni az éjzsakét, a kettőnek nincs egymáshoz köze!!

2011. máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!