Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldja meg az a dolgát...

Hogy oldja meg az a dolgát aki csak szoptat? Tippek, hogy mit csináljak? Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
A babám csak a ciciből eszik.Már egy kicsit kész vagyok,hogy 1-2 órára többre nem tudunk "elválni" egymástól,ha valami dolgom lenne,de ha mégis elindulok,akkor gyomorgörcsöm van,hogy eleget eszik e.Lehet,hogy ez a szoptatás sikeréért a bünti?A tápszeres anyukák pedig itt írják,hogy bármit megtehetnek a baba mellett(szoli,fodrász,barátnők,vásárlás,sport stb.)És mi mit csinálhatunk?Szinte SEMMIT!Ne értsetek félre,mert örülök neki,hogy tudok és imádok szoptatni,de néha labirintusba érzem magam,ha valami dolgom van.A slamposságról pedig ne is beszéljünk.Hát elég elégedetlen vagyok magammal,főleg így tavasz előtt.Ja ,a babám már 9 hónapos,de még nem akar mást elfogadni.Köszi a segítséget.
2009. márc. 7. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!en igeny szerint szoptatok, 3 honapos a kisfiam. Nagyjabol ugy 3 orankent kajal. Szerencsere az esteim szabadok, mert ugy fel nyolctol alszik a fiam reggel 7-ig. Kajcsizni felkel parszor, de utana nyomban visszaalszik.

Ha nincs itthon az apukaja, en viszem mindenhova magammal. Tegnap az egyik baratnommel voltunk mennyasszonyi ruhaproban, mert ferjhez megy. Meglepoen jol viselte a pici. Szinte mindenhova viszem magammal. Megprobalok kozos programokat szervezni a kicsivel, jarunk babauszasra. A sportot meg ugy oldom meg, h minden este tornazok a babammal (baba-mama gyakorlatokat talalsz a neten). Szerencsemre a picim eleg keson kel, igy reggelenkent futni is eljarok (ha van energiam felkelni:-). Iskolaba is jarok hetente egyszer, addig a ferjem vigyaz a picire. Megetetem elotte, siman kibirja az a ket-harom orat. Ha esetleg hosszabb idore kell kimoccani, fejek le tejcsit. Szerintem a tapszeres anyukaknak sem konnyebb. Nekunk mindig keznel van a cici, nem kell a tejcsit elkesziteni, pepecselni vele, mosogatni, fertotleniteni az uvegeket. Minden anyukanak nehezebb beosztani az idejet, sajnos nem jut mindenre annyi ido mint elotte. Remelem, adtam par otletet hogyan old meg a dolgokat.

2009. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De jó neked...Hát az én fiam is átaludta az éjszakát kb.5 hónapos koráig.Most már elég kiszámíthatatlan és persze jönnek a fogak.Sajnos tejet nem fogad el másból,ezért nem tudom megoldani a lefejést.Régen elfogadta,de gondolt egyet és nem...,de köszi majd kitalálok valami vésztervet.Hát igen a tápszereseknek az etetés biztos,hogy körülményesebb,de ha mégis valami dolguk van akkor meg tudják könnyebben oldani.Sportolni nem igazán merek,mert félek,hogy kevesebb lesz a tejem.Gondolhatod,hogy mennyi tejigénye lehet egy 10 kg-os babának.Fogyózni nem szabad.stb.Hát ezeket mind megtehetik a tápszeres anyukák.
2009. márc. 7. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, de ne szomorkodj innen már csak könnyebb lesz. Az én fiam 10.5 hós, és ő is javarészt még szopik, mellette mindenfélét falatozik de csak a cici a fő nála. Nálam is szaladt az egész ház, amikor napközben elszunyókál akkor mint a villám próbálok rendet rakni, teregetni, ebédet készíteni...stb. Most kezdett el mászni, már egy kicsit könnyebb mert nem bömböl a szőnyeg közepén hanem indul utánam. Kicsit jobban elfoglalja magát a felfedezéssel.

Szoli-fodrász...ilyesmi szóba se jöhet, mert a férjem sokat dolgozik és a nagyobbik fiammal is szinte csak én foglalkozom. Megszoktam. Gyorsan nőnek a gyerekek, imádom őket és lesz idő mikor majd visszasírom hogy nem a nappali közepén kacagtunk együtt pizsiben, feltűzött hajjal dél közeledtével.

2009. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... én viszem magammal. Most 11 hónapos és még mindig javarészt szopik. Általában az autóban szopizunk, vagy a bevásárlóközpontok pelenkázójában. A fodrászt kihívattam magamhoz. Igaz utána jó sokat kellett takarítani, de legalább nyugodt voltam. Szóval meg lehet oldani. Én személy szerint jobban örülök neki hogy szopik, minthogy tápszeres legyen. A cicit könnyű mindig előkapni. 1-2 perc és mehetünk tovább, és nyugi van. Nem is tudom ha állandóan pacsmagolni kéne, hogy bírnám. Szóval én mindehová elmászkálok, és élvezzük hogy csavargunk napközben. A babám is jobban szereti mint az otthon ülést.
2009. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze igazatok van.Én is nagyon örülök neki,hogy cicizik,de nekem nehezebb így kimozdulni,mivel vidékiek vagyunk és kb.fél óra amíg beérünk a városba,ezért nélküle csak az út egy óra.Ebben az infulenzás időszakban pedig nem nagyon akartam tömeges helyre vinni.Szóval én sem a tápszert irigylem ne értsetek félre,akkor biztos nem szoptatnék,ha akkora nyűg lenne,hanem csak azon gondolkodtam épp,amikor egy tápszerrel tápláló barátnőmmel beszélgettem,hogy ő mennyivel könnyebben tud kimozdulni(mozi este a férjével,színház,vásárlás)szoli,fodrász...ja és minden hónapban van egy olyan nap amit a férjével kettesben tölthet és ez alatt feltöltődik,nekünk szoptatós anyukáknak ez szinte kivitelezhetetlen.Ezek ellenére is ha választani kellene inkább a szoptatást választanám.Hadd ne mondjam,hogy miért...Azért köszi a bíztató válaszokat!
2009. márc. 7. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!