Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezditek a hozzátáplálás...

Hogy kezditek a hozzátáplálás anyatejes babáknál?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hónaposak vagyunk,de nagyon érdekel!Megmondom összintén gondolkodok rajta hogy egy kis reszel almát adok neki,mert hétvégén megnyalattam vele és nagyon izlett neki!
2011. ápr. 27. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felesleges, főleg, hogy az alma akár szorulást is okozhat. Attól nem lesz baja, ha megnyalja, az enyém is nyalogatott mindenfélét, de 1-2 hónapot érdemes még várni vele.

Én is el szerettem volna kezdeni 4 hónaposan, de a védőnő lebeszélt, mert az anyatejtől is gyönyörűen hízott a babám. Végül 5,5 hónaposan kezdtük almával, és nem bántam meg, nem lett válogatós, 1 éves, már azt eszi, amit mi.


Néhány hónap múlva is cukin fog rá fintorogni, nem kell ezt siettetni. :)

2011. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónaposan ne adj neki semmit, még almát se! 4 hónaposan elkezdheted, addig bírd ki valahogyan!Nem véletlen, hogy a bébiételek is 4 hónapos kortól kaphatóak!Ennyi idősen a kis belei kizárólag az anyatej vagy a tápszer megemésztésére képesek.Mi almával kezdtünk, először csak a levét kapta.Másnap reszeltem neki a legkisebb lyukúval, de nem volt elragadtatva, pedig édes fajtát választottam direkt.Ezután jött az őszibarack, banán, szóval a gyümölcsökkel kezdtük.Mindig várj legalább egy napot, mielőtt újat adsz neki.Először lehetőleg reggel kóstoltass, mert ha nem bírja a kis gyomra, nem este vagy éjszaka fog szenvedni, és csak 2-3 kiskanállal adj első alkalommal.Szerencsére az én lányom eddig mindent bírt.Szerintem jók a bébiételek is, sőt!Van olyan, amit én soha nem tudnék úgy elkészíteni.Ha olyan gyümölcsöt akarok neki adni, aminek nincs szezonja, megveszem bébiételben.Aztán jöttek a főzelékek, sütőtök ( most is ez a kedvenc), krumpli, cékla, répa.Nagyon sok mindent nem próbáltunk, mert a puffasztókkal várni akarok, mert pl. a zöldborsóra érzékeny volt, amikor én ettem, és megkapta tejben.Most már húst is eszik, csirkemellet, és néha megnyalhatja a babapiskótát.7 hónapos múlt.
2011. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ORendben köszönöm,akkor a nyalogatást folytatjuk:)!
2011. ápr. 27. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:

6 hónapos volt majdenm napra pontosan, összekevertem pár gyümölcsöt 8alma, banán, körte9 és úgy nyomta befelé, hogy alig győztem kanalazni.


Semmit ne adj neki 3 hónaposan, ők minden megnyalnak!!


babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!