Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás kapcsán megvizsgálta a...

Oltás kapcsán megvizsgálta a doki a 3 hós kislányomat és azt mondta, hogy a puncija kezd összenőlni. Tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szóval azt mondta,hogy csak kezdődő összenövés,annyi a teendőm,hogy "nyitogassam",nehogy összenőjjön.Otthon rendesen megnéztük és a nyílás közepét 2-3 mm-en egy vékony hártya fogja össze.Volt valakinek ilyen?
2009. márc. 6. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt,de olvastam,hogy van külső és belső szűzhártya.Nem hittem.
2009. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy ismerősöm kislányának volt ilyen,vsak neki teljesen összenött mire észrevették. Gyermeknőgyógyász egy apró metszéssel felvágta, pár nap után láttam és semmi nem látszik a kislánynak. Ott mondták nekik, hogy 10 kislányból 1-nek van ilyen. Szerintem figyeljétek és ha nem változik a helyzet, akkor menjetek el újra a dokihoz, a további teendőket majd megmondja.

2009. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányommal is ez történt, de nem volt még neki teljesen összenőve, mikor elvittük a nőgyógyászhoz, hogy szétválassza, Állítólag mikrosérülés okozza + az olajos törlőkendők. A vitaminos olajjal kell kenni, és törlőkendő helyett melegvizes vattával áttörölni pelusozás után. Az övé továbbra is összenőtt (2-3 naponta kellett szétválasztanom, utáltam csinálni) Mióta fülpiszkáló helyett egy darabka gézzel juttatom oda az olajat, nem nőtt újra össze. Egyébként azért kell vigyázni vele, mert ha úgy nő össze, hogy kaki vagy pisimaradék marad belül, elfertőződhet.
2009. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Akkor vegyek A vitaminos olajat és ahol össze van egy picit nőve,ott kenegessem vele?
2009. márc. 6. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak most néztem vissza...

Az olaj csak csökkenti az esélyét, hogy újra összenőljön a hártya. A dokival írasd fel, mert receptköteles és beszéljétek meg, mire kell, hátha nem ért vele egyet. 1-2 csepp olajat a lazán összesodort gézlap hegyére csöppentek. A szeméremrést körbe kell kenni vele, én a kisajkak belső felületére is rá szoktam kenni, mert hallottam olyat, hogy azok is összenőhetnek. 2-3 hetente még így is szét kell választanom. Sajnos arra a kérdésemre, hogy meddig kell erre ügyelni, még senkitől sem kaptam választ.

2009. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!