Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol, hogyan, mikor és milyen...

Hol, hogyan, mikor és milyen papírokat kell elintézni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mikor a legcélszerűbb elkezdeni születendő gyermekünk papírjait?

Pontosan miket, milyen papírokat? És hol?

Mi a teendő ha az apuka meggondolta magát és nem vállalja gyermekét így nincs apasági nyilatkozat?

Milyen papírokkal kezdjem?

Kórházi távozásunkhoz milyen papírok, dokumentumok kellenek?

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 25. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

nekünk a kórházban intézték a születési anyakönyvi kivonatot és a lakcím kártyát. hazamész akkor a taj kártyát kell legelőször intézni, mert mindenhez később az kell.

családi pótlékot és anyasági támogatást az államkincstárnál ld. honlapján, tgyás-t munkahelyen.

kórházból hazajövet kapsz zárójelentést és én kaptam a dokitól egy igazolást, hgoy részt vettem 4 terhesgondozáson. ez majd az anyasági támogatáshoz kell.

2011. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minél korábban és gyorsabban.

Az anyakönyvi kivonatot, a taj és a lakcímkártyát általában intézi a kórház.

Kb. 10 nap múlva lehet menni a megadott okmányirodába, ott megkapjátok az anyakönyvit és a lakcímkártyát. A taj kártya postán érkezik. Az adókártya is postán jön, ennek változó az ideje.

A kórházban kapsz zárójelentést (tied, a babáé), kórházi igazolást a benn tartózkodásról, igazolás az anyasági segélyhez, a baba oltási kiskönyvét.

2011. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!