Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós kisfiam miért csinálhta...

10 hós kisfiam miért csinálhtaja azt, hogy ha véletlenül elesik (hanyatt fekszik) nem hajlandó magától felkelni?

Figyelt kérdés
Amúgy már 6,5 hós kora óta mászik, meg már mendegél kapaszkodva, szóval nagyon ügyes, semmi gond a mozgással. A pelenkázón, vagy az ágyon egy pillantás alatt hasrafordul, de ha véletlenül letottyan és hanyatt esik akkor csak sír, amíg fel nem segítem. Komolyabban nem szokta megütni magát, inkább csak eldől, ahogy elveszti az egyensúlyát. Lehet, hogy az ijedtségtől nem mozdul? Ma is olyan hisztit rendezett emiatt, hogy pár percig hagytam, hogy felkeljen magától, de aztán nem bírtam tovább és felsegítettem.Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2009. márc. 5. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a dühét vezeti így le.Az enyém ha nem tud megcsinálni vmit vagy sír(ez csak hisztizős bömbölés) vagy a fejét üti.
2009. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, én is arra tippelek, hogy csak hiszti, de mindenesetre furcsa, mert egyébként meg sem lehetne kötni, állandóan jön-megy. Ilyenkor meg perceket tölt a padlón fekve, mint aki nagyon ráér.)
2009. márc. 5. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
1. "örülj" neki,hogy Ő ezzel elintézi.Az én fiam a falba vagy a fölbe veri a fejét,2 napja pedig az öklével üti,ha vmi nem sikerül neki.Pedig egyébként jókedvű,mosolygós baba csak akaratos,mint én.
2009. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
biztos ilyenkor úgy érzi,h sajnálni kell őt.sokszor szaladtál és segitetted fel?én,ha nem esik nagyot-megpróbálok úgy csinálni,mintha nem láttam volna,v mosolygok,h gyorsan állj fel.nagyon okosak már ebben a korban-és ügyesen taktikáznak
2009. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálom én is "viccelődéssel" elterelni a figyelmét, főleg ha látom, hogy nem esett nagyot és nem ütötte meg magát. Inkább csak azt nem értem, miért nem hajlandó ilyenkor hasrafordulni és tovább mászni...stb. Úgy tesz mint aki még egyáltalán nem tud hasrafordulni és tehetetlenül fekszik a hátán és persze sír egy darabig könnyek nélkül, ha pedig azt látja , hogy nem segítem fel - csak próbálom odacsalogatni magamhoz, - akkor meg egyre jobban felhergeli magát és mégjobban rázendít, óriási könnyekkel. Ennek persze már nem tudok ellenállni és felültetem. Ha azt látom , hogy nagy esés volt és valószínűleg meg is ütötte magát, akkor rögtön felkapom és vígasztalom!
2009. márc. 5. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!