Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » átesett már a babátok rotaviru...

átesett már a babátok rotavirus fertőzésen? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
észreveszem idejében?
2009. márc. 5. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Számtalan hányást hasmenést okozó vírus van, és ez egy kisgyereknél a kiszáradás miatt veszélyes lehet. Az összes közül a rota a "legutálatosabb" mert nagyon rövid idő alatt felborulhat a folyadék háztartás, kicsi gyereknél gyakorlatilag lehetetlen kórház nélkül megúszni.

2009. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,ezeket nagyjából tudtam, pont ezért érdekelt volna a személyes tapasztalat, mivel sok más betegségnek is hasonlo tünete van. érdekelt volna, ki hogy élte meg és hogy mire figyeljek nagyon.. azért köszi
2009. márc. 5. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


[link]



Tényleg rengeteg entero vírus van, a tünetek szinte ugyanazok. De a rota a legocsmányabb!

Ezért ajánlatos dokihoz fordulni, ha hányás, hasmenés, láz jelentkezik egy kisbabánál, szükség esetén kórházi infúziós kezelés szükséges.

Míg a többi entero vírust nem mindenki kapja el, addig a rota ha bekerül egy családba, közözsségbe, lehetetlen kiírtani, és védekezni ellene. A legerőteljesebb fertőtlenítőknek is ellenáll!

De míg egy felnőttet nem visel meg annyira, egy babát, kisgyereket hamar veszélyes állapotba keríthet a kiszáradás miatt!

2009. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom átesett rajta. Igaz, most már 7 éves, de kemény volt.

Észre veszed ha ilyet elkap a babád.

4,5 hónapos volt, napi 10-12 széklet, éjjel is. Majdnem 2 hónapig szenvedtünk vele. Inkább azt kívánom, hogy ne legyen alkalmad megismerkedni vele!!! Jó egészséget!

2009. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk csak hasmenés volt(habos, folyós) és a doki nem csinált semmit. 2 hónapos volt a kislányom(első baba), szoptattam és állandóan sírt. Akkor akadtam ki, amikor a doki odavitte a csaphoz a picit és lefröcskölte a kis arcát hogy hisztizik. Azonnal orvost váltottam, ő rögtön székletmintát vett és kiderült a rotavírus. Kezelte, rendbejött és mi kórház nélkül átvészeltük. Nagyon figyelned kell mint anyuka és ha úgy érzed igenis mondd meg az orvosnak hogy vegyenek székletmintát, az kimutat sok dolgot. Remélem segítettem.
2009. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!