Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet az, hogy kislányk...

Hogyan lehet az, hogy kislánykám alig hízik mostanában (épp csak a minimumot, ill. kevesebbet, utolsó 9 nap alatt pl. csak 30 g-t), mégis olyan kis pufók, mintha tömném?

Figyelt kérdés
Az első pár hétben szépen hízott, viszont az utolsó 2 hónapban viszont alig. Most vagyunk 4 hósak
2009. márc. 5. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj....a mi kislányunk heti szinten hízott max,13 dekát,de volt h nem is hízott egyik hétről a másikra!Az első 1 hónapban meg heti 20 dekát!Ahogy nőnek úgy egyre aktívabbak és így többet eléget......Nyugalom!

Havi szinten épph megvan a fél kiló!

2009. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
anyatejes vagy tápszeres? védőnő nem mondott semmit vagy az orvos? 2 hónapnyi stagnálás ebben a korban feltűnő azért.
2009. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kislányom is 4 hónapos múlt. Miután megduplázta a születési súlyát, azóta nem hízott 1 dekát se. Ez volt 2 hete. Doki látta, semmi baja, állítólag ilyenkor lelassul a hízás és van hogy 1-2 hétig áll is a súly. Az én kicsim sincs éppen összeszakadva, 66 centi és 6 kiló 70.
2009. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A védőnő ránéz, látja, hogy milyen kis kerek az arca (már születésnél is az volt, családi vonás) és közli, hogy minden rendben. Nem kérdez semmit, hogy mit eszik, hogyan, mennyit, letudja ennyivel. Különben anyatejes, nincs még semmi egyéb.
2009. márc. 5. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megírnád a születési és a mostani súlyát?
2009. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3460 g volt, most 5990 g, és 4 hónap és 4 naposan volt a mérés. (a kiskönyv szerinti átlagsúly alatt vagyunk több mint 60dkg-val) Nem érzem, hogy ez baj lenne, nem szeretnék nagyon pufi babát, csak nem értem, hogy lehet az, hogy kisebb az átlagsúlynál és mégis ilyen kis pufi. Milyenek azok a babák, akik pont "átlagosak"?
2009. márc. 5. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a legtöbb baba pont tojik arra, hogy mi az átlag. Az én lányom is jó husiban van, pedig alig eszi meg a minimumot, a hízásról meg inkább ne is beszéljünk! Eleinte még stresszelt a dolog, de mivel élénk és jó kedéjű, a doki szerint is rendben van, már nem izgatom magam . Szerintem te se tedd! Ő most 5 hós és 6670gr.

Jó egészséget nektek!

2009. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem tökéletes a babád. A lányomnak is kis kerek buksija van, aki beöltözve látja azt mondja hogy milyen jó húsban van, pedig nem is pufi. Ne aggódj, így látatlanban is azt mondom hogy arányos szép babád van, és gyönyörüen fejlődik.
2009. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ne idegeskedj, átlagbabák nincsenek. Ők még a könyvet se olvassák:))) Szerintem teljesen normális súlya van a babádnak. Ha nyugodt, kiegyensúlyozott, fölösleges idegeskedni. Az én kislányom 2950-nel született, 5900g volt, most 6 hónaposa0
2009. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne nyugtalankodj szerintem se! A babák nem szoktak szakirodalmat olvasni:)) Emellett átlagbabák sincsenek, legalábbis szerintem. Az én kislányom 2950-nel született, 4 hónaposan ő is csak 5700g volt. Most 6 hónapos és 6420g. Az orvos és a védőnő is azt mondták, hogy nagyon szépen fejlődik.Lehet, hogy ti se vagytok nagyon nagydarabok, így a babárok se lehet óriási. Szerintem a te babád is teljesen normálisan fejlődik. a kislányok általában nem híznak olyan tempóban mint a fiúk. Legfeljebb a tiéd se lesz 1 évesen 10 kiló, "csak" 8. Ha kiegyensúlyozott, nyugodt, mosolygós baba, akkor hagyni kell, hogy a maga ütemében fejlődjön.
2009. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!