Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kárt tehet a babában, ha...

Kárt tehet a babában, ha valaki túl sokat akar vele játszani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, baja lehet, ha túlpörgetik? Az anyósom rendszeresen rámászik az 5 hós lányomra, addig dögönyözi, míg sírva nem fakad. Ilyenkor általában örül, hogy bőgni kezdett, mert fel lehet venni. De akkor sem hallgat el a baba, ha felveszi, így húzkodja össze-vissza, rázza, beszél hozzá, amitől a gyerek egyre idegesebb. A procedúra végén szokta nekem mondani, hogy ez a gyerek hasfájós, azért sír. Érdekes, ha ő nincs itt, nem hasfájós? A férjem szerint nem árt a babának, leglább megszokja, hogy mások másképp bánnak vele. Hát én enm tudom... Nem tudtok erről egy cikket vagy valamit, amivel bebizonyíthatnám nekik, hogy ez nem jó?
2009. márc. 4. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! én nem engedném. apósomra is rászólok amikor már 3 órája cipeli 6 hós lányom hogy a földön is vannak játékai. ha látnám a gyereken hogy nem bírja sértődés ide vagy oda én bizony kivenném a kezéből. de trükközhetsz is pelenkacsere vagy egyéb "fontos" dolog miatt vedd át tőle a babát és legyen nálad kicsit. vagy vedd át tőle hogy most te énekelsz neki vagy valamit találj ki.

de legjobb lenne őszintén elmondani neki hogy a lányod nem bírja és kész.

2009. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

feleslegesen zaklatni egy gyereket! Ehhez nem kell cikk, csak józan paraszti ész. 5 hónaposan nem hiszem, hogy bugyujgatásra lenne szükség. Mond a mamának, hogy inkább olvasson neki mesét, vagy halkan énekeljen neki, mert azt olvastad, hogy ez erősíti a kapcsolatukat.

Nem tartom normálisnak egy 5 hónapos gyerekkel ilyen játékot űzni. Főleg ha sír! Hogyan nevelte fel a férjedet??? Hogy nem tudja ezt?

2009. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést már én is feltettem magamnak, hogy vajon hogyan nevelte fel a férjem... A múltkor azzal dicsekedett, hogy az ő már 6 hósan adott fasírtot a gyerekeinek, és milyen szépen ették... A hátamon felállt a szőr! De köszi a válaszokat, igyekszem majd valami trükkel elvenni tőle ilyenkor, mert nem vagyok az a nyíltan konfrontálódós típus.
2009. márc. 4. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

[link]


esetleg olvasd át ezt, de kétlem, hogy a Mamát meg tudnád győzni "hisz az interneten össze vissza írnak". A férjed meg igenis támogasson ezekben a döntésekben.

2009. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor egyszerűen megfogtam a gyereket és magamhoz vettem. Mindegy, hogy anyukámnál volt anyósomnál. Az én lányom amúgyis hajlamos volt túlpörgetni magát, akkor aztán katasztrófa volt az egész napunk.

Te vagy az anyja és Te tudod a legjobban, hogy mi kell a babának és mit szeret. Nyugodtan mondd meg, hogy a kicsi nem igazán csípi, ha dögönyözik. Kárt azért valószínüleg nem tesz bennt, de én sem hagynám.

2009. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
21.05-ös vagyok. Az én anyósom 3 hónaposan parizert adott a gyerekeinek, most az enyémmel is ezt akarja etetni (10 hós), a múltkor romlott sajtot adott neki míg én kiszaladtam wc-re. Én azóta nem hagyom kettesben a lánnyal.
2009. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
szerintem meg a féjednek nem kell konkrétan a mami marhaságát ecsetelni,felesleges,hogy konfliktust szüljön köztetek. Még nem láttam olyan férfit,aki ösztönből ne az anyját védené! Majd te ügyesen megoldod. Nálunk ugyanez volt, szétpörgették a kéthós kicsit, én mai napig akkor tolom át hozzájuk, mikor alszik:) ha felkel, kicsit játszanak vele, majd szépen bejelentem, hogy enni kell lassan, megyünk haza. Ha ott vannak nálunk, egy idő után, mikor már látom, hogy sok amit csinálnak, de még nem sír a baba, egyszerűen a " gyere anyához" mondattal felé indulok és gyorsan átveszem, így tiltakozni sincs idő. Persze közben maga a bűbáj, ahogy mosolygok anyósomékra:)
2009. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy tesz kart, csak imadja, szerintem orulj neki! Ilyenkor, amikor ott van vele a mama, te legalabb tudsz rendezkedni a lakasban, gondolom van mit. Mosogatni, fozni, mosni, teregetni, szoval elfoglalod magadat. Esetleg leugrassz a boltba.

Gondolom az is baj, hogy o anyos, es nem anyukad.

Ne aggodj, nem lesz semmi baja a mamatol a kicsidnek, csak nagyon szereti, de a picinek az a jo, hogy minel tobb ember szereti.

2009. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!