Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az (csak) az orvoshoz...

Miért az (csak) az orvoshoz KELL kiöltöztetni a gyereket?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom hogy a szép ruhákat valakik csak az orovshoz tartogatják,meg engem is anyum mindig kiöltöztetve vitt az orvoshoz,mire jó ez?Nem mindegy az orvosnak mi van a gyereken?
2011. ápr. 20. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Mi mindig "csinosba" megyünk mindenhová,itthon meg marad a mackó! :)

A lányom 7 éves,de már nem kell szólni,hogy öltözzön át,itthoniba ha hazaértünk.

Nem a dokinak számít,hanem nekünk szülőknek,hogy ne "szakadt" ruhába vigyük a gyereket!

2011. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nincs ilyen, hogy ezt csak az orvoshoz vesszük fel... Teljesen átlagos cuccban viszem a dokihoz, de mondjuk nem abban, amiben itthon csúszik-mászik.
2011. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ott lehet vagizni a többi anyukával, kinek a gyereke trendi

Nálunk nincs itthoni meg elmenős, pont mert kinövi. Szépen tud rá vigyázni, ha megtanulja:)

Amúgy a doki nálunk csak a textilpelusát meg a pucér popójukat látja, hihi(egészséges tanácsadás) ha meg beteg, remélem nem én vagyok az egyetlen, aki csak arra ügyel tiszta legyen a pizsi(mi házhoz hívjuk a dokit, ha egy mód van rá)

2011. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is ugy vagyok vele hogy mindenhova igyekszünk csinosban menni,denincs külön ruha ami csak orvoshoz járó.
2011. ápr. 20. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem "szakadt" ruhába viszem a gyereket sehova.

Úgy öltözteted a gyereket,ahogyan te jónak látod!

Én praktikusan szeretem öltöztetni,hogy kényelmesen érezze magát.

2011. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia


Mivel nem orokoltunk ruhakat, igy lanyomnak nem igen van itthoni ruhaja.

Nem szoktam turizni, mert nem sokkal olcsobb mit ha nagyaruhazban ujat veszek.

Igy ha valamit kiszakit az utcan vagy elleszi es nem jon ki a folt, abbol lesz az itthoni ruha.

Nyilvan csak olyat veszek ami tetszik, igy nem kell kulon orvoshoz jaros ruhat venni.

Haziorvosnal meg csak a kotelezo oltasokon voltunk, meg 3 alkalommal ugyeleten kisebb balesetek miatt (akkor nem is gondolkoztam mi van a gyereken csak rohantunk).

Emiatt nem is vennek erre kulon ruhat.

2011. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van elmenős ruha, meg itthoni. Én is mindig átveszem, ahogy hazaérünk, a fiamtól is ezt várom el. Ez nem azt jelenti, hogy szakadt, de a fiamnál mondjuk itthonra jobban ráadom azt a felsőt, amit mondjuk már leevett, és nem tudtam kiszedni a foltot. (17 hónapos) De ha jön valaki, itthon sem adom rá a foltosat, de a melegítőnaci marad.

Elmenősre meg farmer, normális bélelt nadrág vagy nem bélelt (nem melegítő) még a játszótérre sem. Nem öltöztetem ki, de akkor meg minek vegyek neki új ruhát, ha nem is hordja? Hordja a játszón is, a mosógép kimossa utána. Úgyis olyan hamar kinövi. Természetesen utána ha máshová megyünk, (akár a dokihoz) nem a homokozós pulcsiját/pólóját stb. adom rá, amiből ömlik a homok. De pl. cipőt sem veszek neki külön, mert azt is kinövi, inkább többször takarítom. Úgyis csak a homokot kell róla letakarítani, mostanában nincs eső...

2011. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért öltöztetem "szép" ruhába a gyereket, mert én is "szép" ruhában megyek pl. orvoshoz, ha már ezt a példát a hoztad. Azért öltözünk így, mert az illemhez tartozik, hogy a megfelelő öltözékben megyünk bizonyos helyekre. Gondolom te sem abban viszed, amiben éppen homokozott...
2011. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagizásképpen viszem én se "csinosba", hanem azért, mert szinte csak örökölt ruhánk van, ezek nem mind kifogástalanok, ezért a kevésbé elnyűtteket adom rá, ha tanácsadásra megyünk, és nem a trendiség végett vagy azért, hogy megszóljanak, hanem azért, mert csórika szegénykém, az utolsó kis zoknijáig mindent úgy kaptunk, vagy kuka mellől hoztuk ( szóljatok csak le, sokszor jobbak vannak zsákban kidobva, mint amit a turkálókban árulnak... XD ), hadd legyen már jó közérzetem, hogy a babám nem alantasabb, mint jobb anyagi sorban élő társai.
2011. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, mindenhol más a szokás, de nálunk már az előtérben le kell a gyerekeket vetkőztetni egy szál pelusra, így még soha nem jutott eszembe, hogy különösebben kiöltöztessem rá. :) Télen, amíg overált hordott, simán az itthoni ruha volt alatta, most meg az utcaiban megyünk.
2011. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!