Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cipő legyen lúdtalpbetétes...

A cipő legyen lúdtalpbetétes vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés

22 hós a kisfiam, eddig mindíg olyan cipője volt/van ami lúdtalpbetétes.

De nagyon sok olyan cipőt látok amiben nincs ez a betét (pl. Elefanten). Vagyis a talpában nincs az a pici kiemelkedés oldalt. Tehát tök egyenes belül a cipő.


Anyukám azt mondja, nekem is mindíg ilyen lúdtalpbetétes cipőt vett (Siesta)azért nincs lúdtalpam, és ez a jó.


Ti mit mondtok/milyen cipőcskétek van?


2011. ápr. 20. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt szokták erre mondani az ortopédusok, hogy egészséges lábat sem gipszelünk.

Míg nincs lúdtalpa addig fölösleges és még csak nem is hasznos, mert ellustul benne a lába és utána meg amiatt lesz lúdtalpa.

2011. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is sokat nézegettem, hogy mégis melyik legyen, vannak érvek és ellenérvek. Engem az aggaszt, hogy ahány ortopéd orvos, mind mást mond. Így végül a mellett tettem le a voksom, hogy valóban "egészséges lábat ne gipszeljünk". Én superfit és elefanten cipőt veszek, és fogok venni a fiamnak. Ha esetleg gond lenne a lábával, majd akkor ráérünk korrigálni.

Egyébként igazad van, nekem is csak siesta cipőim voltak, és semmi baja nem volt soha a talpamnak. Ennek ellenére én nem veszek siestát. Régen szinte csak ez volt a márkás cipő, most már azért rengeteg márkás közül választhatunk (márkás alatt a jó minőségű, bőr cipőt értem)

2011. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem akartam Siestát venni, pont a lúdtalpbetét miatt.

Elefantent néztem, de sajnos nem volt méret. :-(

(Könnyebb is, hajlékonyabb is, mint a S.)

Aztán végül mégiscsak Siesta lett, mert nem volt más, ami ráment volna a lábára. (Kicsit dombos a lányom lába)

A Falcont szokták még itt sokan ajánlani. Nekem az sem tetszik, egyáltalán nem hajlik a talpa.

Szóval Siesta lett, de remélem, nem csinálok rosszat vele.

2011. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Modjuk a Siesta sem olcsó éppen.. Sőt!
2011. ápr. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!