Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a normál és az...

Mi a különbség a normál és az isofixes gyerekülés között?

Figyelt kérdés
Tudom hogy árban nagy a különbség de engem a tapasztalatok érdekelnének és az, hogy ha isofixes akkor milyen márka és a normál gyerekülésben milyen márkát ajánlotok?
2009. márc. 4. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az isofix körmök szilárdan rögzítik az ülést, de nem gátolják meg abban, hogy hirtelen lassuláskor előrebillenjen, komoly sérülésveszélynek kitéve a gyermek fejét és nyakcsigolyáját. A mérnökök ezért kifejlesztettek egy olyan kihajtható támasztólábat, amely az autó padlójára támaszkodva szinte tökéletesen meggátolja az ülés előrebillenését. Ezzel az állítható lábbal kiegészítve az isofix bekötés a ma ismert lehető legszilárdabb rögzítést biztosítja.Az Isofix úgy viselkedik az autóban, mintha a karosszéria része lenne és ezért képes igazán hatékony védelmet nyújtani."


Ezt találtam az neked az isofixről. A miénk nem ilyen, de ha jól be van kötve, meg sem lehet mozdítani. Sajna isofixesre már nem futotta, így is akkor 50 000 ezer volt(most már több). Belinkelem neked, a miénk ilyen és nagyon meg vagyok vele elégedve.

[link]

2009. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
A miénk BébéConfort Axiss,80000 ft volt,igen jó a tesztje.Azt nem lehet megmondani,h milyet vegyél isofixesből vagy simából,mert ez nagyban függ a pénztárcádtól.Általában minden jó minőségű és biztonságos gyerekülésnek(ilyen pl.Römmer,BébéConfort,MaxiCosi,Besafe,Recaro), van normál és isofixes változata is.Ezekből bármelyiket veszed biztonságban lesz a babád.Én nem hiszek abban,h a 20000 ft-os ülések képesek ugyan úgy megvédeni a babát,mint a drága ülések(a tesztek is ezt támasztják alá).
2009. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Bébé Confort Axiss-t már mi is néztük mert szimpatikus volt hogy kiforditható és igy könnyebb beleültetni a gyereket. Terepjárónk van ezért lett volna jó ez de mikor a férjem megtudta hogy nem isofixes akkor azt mondta hogy nem vesszük meg. Ő ragaszkodik az isofixes üléshez. Az autónk olyan hogy ha veszélyhelyzetet érez és a veszélyes zónán belül van valami akadály akkor automatikusan elkezd lassitani.

Megkérdeztük már az autó márkájához illő ülést is de 92.000 Ft.

Ennyi pénzt én nem akarok adni egy ülésért.

A 20-30 ezer forintosak meg nem érdekelnek mert nem tarom olyan biztonságosnak azokat és kényelmesnek sem.

2009. márc. 4. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki pontozta le a második válaszolót, de a "made in china" ülések semmit sem érnek. Rendőr vagyo és láttam már pár ilyen ripityára tört ülést, sérült gyerekekkel. Nem véletlenül tesztelik ám az üléseket anyukák!!!!

Tőlem kaptál egy zöldet. Első voltam.

2009. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is gondolkodtunk a Bébé Confort Axiss-on, de úgy gondoltuk, fontosabb a biztonság, s ezért ugyanez a márka (Bébé Confort) isofixes ülését vettük meg. Árban ugyanannyi, mint a kifordítható, számunkra a praktikumnál fontosabb a biztonság.

Egyetértek a férjeddel.

2009. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!