Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek azért, hogy...

Mit tehetek azért, hogy elkerüljem a baba hasfájósságát?

Figyelt kérdés

Júliusi baba lesz, szeretnék felkészülni. Ha tehetek ezért valamit, bármit, akkor szeretnék tudni róla.


Köszönöm, aki megosztja tapasztalatait.


2011. ápr. 19. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ellen semmit sem tehetsz. Bár nem minden baba lesz hasfájós, van aki jobban , van aki kevésbé. Nekünk nem volt vészes a hasfájás, de azért volt. Én az első 3 hónapban alig ehettem valamit, mert minden bántotta a pociját. 4-5 fajta bírt csak a pocija. Kicsit egyhangú volt, de érte mindent:-)
2011. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

úgy van ahogy az első is leírta. Nem lehet tudni ... lutri.


az hogy mire lesz allergiás érzékeny hogy mi bántja majd ott akkor jössz rá de írhatod hogy mit eszel az alapján ki lehet zárni sok mindent, de teljesen egyedi.

2011. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit. Ha lehetne tenni ez ellen, felkészülni, akkor egy hasfájós baba sem lenne, mert az anyukák megtennének mindent, hogy ne legyen az. Egyébként a lányoknál ritkábban fordul elő.
2011. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor az étkezésemre kell odafigyeljek, értem.

Írnátok tapasztalatot?

2011. ápr. 19. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


én füzetbe irtam melyik nap mit ettem.


Jellemzően ezektől fáj-hat- a hasa:

kukorica, karfiol, karalábé, bab, borsó, tejivás, eper, banán.

ezután már egyéni.


a kislányomnak akkor fájt a hasa ha paprikát ettem nyers paprikát v. lecsót.

semmi mással nem volt baj.

2011. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit megelőzni lehet:

1. hascsikarás, hasfájás, gázképződés szabályozás esetére: - Infacol szirup

- Espumisan csepp

- Gripe Water (1 hónapostól)

2. segíteni a puki távozását, esetleg a lassabb székelés (székrekedés) elősegítését - kakilást:

- szélcső

- lázmérő (mint eszköz)

3. tea (ánizs, édeskömény)

Ezek érdekes egyvelegét ki kell tapasztalni, próbálni, kinek mi jön be. Valakinek csak az, hogy kivárni a min. 3 hónapot, amíg a baba emésztőrendszere "megérik".

2011. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

azt olvastam a múltkor, hogy az a csoda hogy nem minden baba hasfájós, mert a testükhöz képest annyi tejet isznak meg egy nap, mintha mi felnőttek ledöntenénk egy vödörrel :)

nekünk a doki előrevetítette hogy hasfájós lesz, mert állítólag a kisfiúkra jellemzőbb, és a nagy súlyú babákra is (ő 4 kg-al született)

ehhez képest hálaistennek egyáltalán nem volt hasfájós, és én bármit ehettem szoptatás alatt

viszont nekem kevés volt a tejem, sűrűn szopott, (az utolsó szopi után pótolni kellett tápszerrel) és én arra gondoltam, hogy lehet ezért úsztuk meg a hasfájást, mert sosem tudta magát több órára degeszre enni (persze lehet hogy ez hülyeség)

2011. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!