Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "indokot" írjak be az...

Milyen "indokot" írjak be az új név engedélyeztetésénél kitöltendő kérelemre?

Figyelt kérdés
Most írták egy másik kérdésemre, hogy meg is kell indokolni, ok, de az nem jó, hogy mert ez tetszik,valami nagyon hihető kellene!Gondoltam kiírom új kérdésnek, hátha akkor többen válaszoltok!
2009. márc. 3. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek lesz uj neve? Nem ertem, mit szeretnel.
2009. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha egy olyan nevet szeretnél adni a születendő gyermekednek, ami nincs benne az elfogadott utónévkönyvben, akkor engedélyeztetni kell, de azt meg is kell indokolni, hogy miért ezt a nevet szeretnéd adni neki?!
2009. márc. 3. 15:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, de sehogy nem fogadta el a gép a kérdésemet, pedig ahogy kiírtam volna eredetileg, úgy érthető lett volna, hogy kisbabákról van szó!Csak ezt a rövidített változatot fogadta el!
2009. márc. 3. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy van-e valami jelentése, ha igen, akkor hivatkozz arra.

Mi az a név? Hátha kitalálnánk valami testhezálló jó indokot.

2009. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lolle

Remélem nem baj, de már csak holnap tudunk értekezni ezügyben!

Válaszaitokat, tippjeiteket előre is köszönöm, holnap válaszolok én is!

Sziasztok!

2009. márc. 3. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi a Hélit szerettük volna, de azzal az indokkal utasitották el, hogy ott van a Hella azt lehet Hélinek becézni.

Nálunk az indoklás az volt, hogy a Halie amerikai női név és üstökös magyar formában még nem szerepel sehol, és mi ezen a néven szeretnénk anyakönyveztetni a kislányunkat.

2009. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

ez egy német név? lehetne pl: egy kedves német rokon emlékére, bár elképzelésem sincs h Ronaldo, Esmeralda és Lüszi nevek engedélyzésénél milyen indokot írhattak hiszen elfogadták

2009. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

lehet hülyeség, de hivatkozz arra h xy nemzetiségű rokonaid vannak és szeretnéd ha a gyermeked a nevében ezt az ágat vinné tovább.

2009. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is erre gondoltam, hogy német rokon, és még azt nem tudja valaki, hogy az elfogadást/elutasítást azt én kapom meg levélben, vagy az anyakönyvvezető, és ő mondja meg?
2009. márc. 4. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!