Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet járatni a babát ha nem...

Lehet járatni a babát ha nem miért? Járni akar,8 hónapos. Mit tegyek? Akkor most mit lehet?

Figyelt kérdés
A picim elfeküdte a lábát a méhemben és befele állt a lába egy picit. E miatt aggódtam, és e miatt kell ortopédiára menni. Bejelentkeztem telefonon, és akivel egyeztettem leüvöltötte a hajamat és azt mondta, hogy lehetek ilyen hülye a 21. században hogy rosszat okozok a gyereknek. Na de ha menni akar és felhúzza magát, tehát nem felül hanem egyből feláll mit tegyek? És kezd lépkedni mi több szalad, ha úgy tetszik. Mit csinálhatok. Már nem elég neki az űlés. Azt mondta az az asszisztens vagy nemtom ki a kivel telefonon beszéltem hogy nem csinálhat semmmit a gyerek csak amit magától csinál.... na de ez relatív.... hiába nyolc hónapos ülni sem magától ül fel.... abban is segítek. Ti hogy vagytok ezzel???
2009. márc. 2. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Az asszisztensnek sajnos igaza van, csak azt csinálhatja, amit magától csinál, tehát a kézen fogva sétáltatás sem jó. Ha gond volt a lábával korábban, akkor PLÁNE nem szabad "segített" mozgásokat csinálni :(


Egyszerű a dolog, ne segíts neki benne :)

2009. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
szerintem meg attól semmi baja nem lessz ha egy picit hagyod had menjen és próbálgassa magát csak arra figyelj oda hogy normális cipő legyen a lábán.az én lányom négy hónaposan bébikompozott egy évesen meg már egyedül járt.
2009. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem igazán értem a kérdést! Az ortopéd asszisztensnek hiszel, akinek ez a szakmája és ezeregy hasonló esetet látot vagy egy kompozó ismeretlen anyukának?!


Mit vársz? Hogy itt a járatásra bíztassanak a "jószándékú" válaszolók?

2009. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kedves harmadik válaszoló. a lekezelő stílusból köszönöm mára elég. egyszerűen csak nem értem mi az oka annak hogy idáig senki DE SENKI nem mondta hogy nem szabad járatni a gyereket. Holott intelligens anyukának tartom magam.Kíváncsi voltam mások mi csinálnak. vagy egyáltalán hallották e ezt?
2009. márc. 2. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer néztem egy erről szóló műsort, amiben ezt mondták:"A gyerekeket nem megtanítani kell mászni, ülni, járni stb..hanem meg kell várni, amíg elég fejlettek lesznek hozzá és önmaguktól csinálják. Hiszen a fű sem nő jobban attól, ha húzzuk. Minden baba máskor érik meg dolgokra, semmit sem szabad eröltetni!" Az én babám is állandóan állni akar. De pár másodpercnél tovább sosem hagyom, mert félek, hogy görbe lesz a lába. Valamint nem bánjuk szerintem, ha később indulnak el, addig is nagyobb biztonságban vannak:))
2009. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elképzelhető hogy dongalába van a babádnak. Csak azt nem értem, hogy miért nem szóltak a szüléskor, ill. miért csak most kezdik el kezelni. Ha felhúzza magát állásba az tényleg jó, örülök, hogy tetszik, de ne engedd járni. Ilyenkor még szinte csak lóg a kezein, nem támaszkodik és ha megnézed az összes súly a lábán ill. a térdén lesz. Könnyen kialakulhat óláb és egyéb csípőprobléma is. Felállíthatod, de csak keveset. Te vagy az erősebb, nem hiszem, hogy ne tudnád megakadályozni, hogy menjen. Tedd inkább hasra hagy erőlködjön. Úgyis a legtöbb baba négykézlábból ül fel, úgy hogy oldalra teszi ki a popóját. Nem csinálnak lebegőülést. Szóval vidd gyógytornára, sokat fog segíteni hidd el, mégha néha egy kicsit keményebben beszélnek is. Minden jót!

Gyógytornász anyuka

2009. márc. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiamnak is elvolt nyomva a bal lábfeje a méhemben.Én nagyon megijedtem mi lesz.A korházi zárojelentésen az áll ortopédia javasolt.A doktornéni/háziorvos/ megnézte és azt mondta nem sulyos sok ilyen van megmutatta,hogy tornásztassam,ortopédiára nem vittem.6hetes csipőszürésen még nem szóltam de a 3hónapos szűrésen aranyos orvos volt és elmondtam a problémámat aki megnézte a lábát és azt mondta minden teljesen rendben van.Most 10hónapos 6hónaposan állt fel egyedül a kiságyba és nekünk azt mondta a doktornéni ha egyedül csinálja nem segitek neki semmi probléma.Pár napja már a játszótéren is sétál egyedül igen ügyesen alig tottyan le.
2009. márc. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!